Herecká hviezda Netflixu utrpela vážne zranenia v bojoch, ďalší členovia jednotky pri nehode zomreli

Nenechajte si ujsť

Hviezda seriálu Fauda utrpela vážne zranenia

Zúriaci vojenský konflikt v Izreali si takmer vyžiadal život hviezdy obľúbeného seriálu od Netflixu Fauda. Známy izraelský spevák a herec Idan Amedi na začiatku týždňa utrpel vážne zranenie pri vojenskej operácii. Amediho stav bol vážny, čo dokazuje aj náročná operácia. Podľa najnovších informácií je však herec mimo bezprostredného ohrozenia života a posiela všetkým fanúšikom jasný odkaz.

Ako informuje Times of Israel, Amedi, civilným menom Idan Ben Tova, utrpel vážne zranenia pri incidente v utečeneckom tábore al-Bureij v centre Gazy pri explózii výbušniny určenej na demoláciu tunela. Amedi podľa svedkov utrpel poranenia šrapnelom po celom tele, mal však šťastie v nešťastí. Šesť ďalších členov jeho jednotky explóziu neprežilo.

Zdroj: TMDB (zranený Idan Amedi druhý zľava)

Amedi bol krátko po výbuchu prevezený do nemocnice v Tel Avive, kde podstúpil urgentnú niekoľkohodinovú operáciu. Krátko po nej mal známy herec opäť prísť k vedomiu, pričom jeho stav je momentálne stabilizovaný.

Amedi už stihol cez sociálne siete poslať pozdrav všetkým, ktorí sa o neho obávali, v druhom odkaze bol priamejší. „Zabudnite na mňa, som v poriadku. Najdôležitejšie je, že spoločne zostávame silní,“ odkázal svojim sledovateľom.

Pri výbuchu zahynul aj ďalší člen seriálu

Amedi patril k prvým verejne známym osobnostiam, ktorý sa po útoku na Izrael prihlásili do armády. Herec slúžil ako ženista v zálohe a hneď po tragických udalostiach sa nahlásil do výkonu služby. Amedi sledovateľov na sociálnych sieťach pravidelne informoval o vývoji bojov aj o aktivitách jeho jednotky.

Herec sa medzinárodne preslávil predovšetkým ako člen špeciálnych izraelských jednotiek Sahi v seriálovom hite Fauda, za ktorým stojí Netflix. Amedi sa objavil vo všetkých štyroch doposiaľ vydaných sériách, potvrdené je aj ďalšie pokračovanie. To sa však kvôli vojnovému stavu v Izraeli odkladá na neurčito.

Amedi nebol jediným členom seriálu, ktorý sa zapojil do bojov a utrpel zranenia. Pri výbuchu v pásme Gazy v novembri minulého roka zahynul producent seriálu, 38-ročný seržant v zálohe Matan Meir.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -