Jokera uvidíme ako neúspešného komedianta! Do akého obdobia bude zasadená jeho sólovka od Martina Scorseseho?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Ako sa vyvíja Jokerova sólovka?

Originálny DC film Joker by nás mal zaviesť do dávnejšej minulosti. Dej by sa mal odohrávať v 80-tych rokoch a táto ikonická postava bude vykreslená ako neúspešný komediant. Inšpiráciu tvorcovia čerpali z animovaného filmu Batman: The Killing Joke (2016) podľa predlohy od Alana Moora a filmu Kráľ komédie (1982) od režiséra Martina Scorseseho. Samotný film má v tejto chvíli veľa tajomstiev. Zatiaľ totižto nebol potvrdený žiaden herec a stále nevieme, kto sa ukáže v roli legendárneho Jokera.

Zdroj: denofgeek.com

The Killing Joke je jeden z najznámejších originálnych príbehov Jokera. Komiks napísal Alan Moore a je logické, že sa v pripravovanom filme ukáže aj časť z tejto predlohy. Koľko materiálu však tvorcovia použijú, nevieme. Nebude chýbať ani použitie materiálov z filmu Kráľ Komédie. Aj tento krok dáva zmysel, nakoľko sa režisér Martin Scorsese nachádza priamo v projekte. Zatiaľ sa však nachádza len v pozícii producenta a je otázne, či sa objaví aj na režisérskom kresle. V tom by sa mal totižto ukázať Todd Phillips (Vo štvorici po opici).

Kto sa stane novým Jokerom?

Pokiaľ ide o hlavného herca, na zozname sa nachádza Joaquin Phoenix (Gladiátor, Osada). Avšak v nedávnom rozhovore Phoenix povedal, že o originálnom filme Joker a jeho postave nepočul ani jedno jediné slovo. Treba ešte spomenúť, že herec vie naozaj dôkladne uchovať tajomstvo a udržať ľudí v napätí. Stalo sa tak už niekoľko krát v minulosti, kedy napríklad odmietol niekoľko komiksových filmov. Na druhej strane, herec v projekte naozaj nemusí byť zahrnutý. Pripomeňme si ešte koniec minulého roka, kedy sa šírili spravy o tom, že sa v úlohe Jokera objaví Leonardo DiCaprio. Kde sú tieto správy dnes?

Pôvodný The Killing Joke, v ktorom sa zrodila postava Jokera; zdroj: nerdlist

Killing Joke predstavuje samotný pôvod Jokera, ktorý sa prezentuje ako neúspešný komediant. V živote ho stretne tragédia v podobe smrti jeho ženy a po tejto udalosti sa začína angažovať do lúpeží. Postava opúšťa svoju pôvodnú prácu strojára a pokúša sa rozbehnúť nový život. Ako komediant bohužiaľ neuspel a to ho vedie k lúpeži vo svojom bývalom zamestnaní. Neskôr sa stretáva s Batmanom a život sa mu nadobro zmení po páde do barelu plného chemikálií. V tom momente sa z obyčajného človeka stáva Clown Prince of Crime.

Produkcia by sa mala začať v máji, preto sa čoskoro bude musieť oznámiť hlavný herec spoločne so zvyškom obsadenia. A ak sa rozhodne príbeh nasledovať adaptáciu Killing Joke, môžeme sa tešiť aj na postavu Batmana. Film je vykreslený ako „super temný a reálny“. Uvidíme v ňom aj prvky komédie? To sa uvidí časom a na rozuzlenie si budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -