TIP na knihu: Death Note – Zápisník smrti: Ďalšie zápisky | Prequel k pôvodnej mange

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Kniha: Death Note – Zápisník smrti: Ďalšie zápisky

Mnohí z vás videli Death Note anime. Niektorí ste možno aj čítali mangu. No vedeli ste o tom, že existuje aj kniha, ktorá je prequelom celého príbehu? Kniha Death Note – Zápisník smrti: Ďalšie zápisky ponúka pohľad na prípad, ktorý riešila postava detektíva L s FBI agentkou Naomi Misorou. Nájdete ju aj pod názvom Prípady losangelskej sériovej vraždy B.B. Ak teda bažíte po ďalších príbehoch z tohto sveta, určite po nej siahnite.

Náhľad do deja

Celý príbeh rozpráva fanúšikom známa osoba Mello, alebo teda Mihael Keehl. Popisuje prípad série vrážd, ktoré sa odohrávali v Los Angeles ešte dávno pred tým, než sa objavil Kira a Zápisník smrti. V tomto príbehu sa spojil najlepší detektív na svete L s FBI agentkou Naomi Misorou, ktorú si určite taktiež pamätáte z anime.

Death note - L anf B.B.
Zdroj: zerochan.net

Spoločne pátrajú po vrahovi menom B.B. – Beyond Birthday, ktorý pácha sériové vraždy. Jeho obete majú jednu vec spoločnú – ich meno a priezvisko sa začínajú rovnakým písmenom. B.B. sa taktiež nesnaží, aby to vyzeralo ako náhodné vraždy. Na steny izieb obetí pribíja slamené bábiky a izby vždy zamyká zvnútra.

Obom detektívom poriadne zavarí a zasadí im chrobáka do hlavy. Spoločne sa ho snažia dolapiť a predísť tak poslednej z naplánovaných vrážd. Prečo je však tento príbeh tak podstatný, že je o ňom celá kniha? V seriáli L spomínal, že spolupracoval s Misorou a spoznal ju aj osobne. Vďaka tomu vedel v mange a anime rozlúsknuť, že jej smrť nebola náhodná. Taktiež je to prvý prípad, v ktorom L vystupuje pod jedným z jeho mnoho aliasov – Ryuzaki (ktoré neskôr používal aj v prípade dolapenia Lighta).

Death Note - L and Naomi Misora
Zdroj: youtube.com

Informácie o knihe

Kniha Death Note – Zápisník smrti: Ďalšie zápisky vyšla v roku 2006 ako prequel k celému príbehu. Autorom je Nisiosin, ktorý však priznal pôvodné práva príbehu autorom mangy menom Tsugumi Ohba a Takeshi Obata. Knihu si môžete zakúpiť v českom, japonskom alebo anglickom jazyku.

Hodnotenie knihy:

Goodreads – 4,31/5

Čítali ste túto knihu? Pozdáva sa vám vytvorenie prequelu k pôvodnému anime a mange? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -