Vydanie seriálu Witcher od Netflixu malo obrovský dopad na pôvodný príbeh

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Knihy Witcher zaznamenávajú silné predaje

Legendárny príbeh Geralta z Rivie, ktorý vyrozprávali knihy Witcher z pera poľského spisovateľa Andrzeja Sapkowského, si prednedávnom vzala do rúk známa streamovacia služba Netflix. Po troch úspešných spracovaniach v podobe perfektných hier sme sa logicky tešili aj na seriálové spracovanie, v ktorom si hlavnú úlohu Bieleho vlka strihol herec Henry Cavill (Muž z ocele, Justice League, Mission: Impossible – Fallout).

Prvá séria seriálu uspela viac ako jeho tvorcovia čakali, čo ich určite nadchlo. Po vydaní jej v decembri nás zavalili kladné reakcie divákov. Našej vlastnej ankety na Facebooku sa zúčastnilo 432 ľudí. Z nich dalo Witcherovi perfektné hodnotenie (5/5 hviezdičiek) 305 ľudí4 hviezdičky dalo 79 ľudí3 hviezdičky dalo 26 ľudí a len jedenásti dali 2 alebo 1 hviezdičku. Priemerné hodnotenie činí 4,48/5 hviezdičiek, alebo pre lepšie porovnanie s ostatnými 8,96/10.

serial the witcher druha seria
Zdroj: redanianintelligence.com

Všetky cesty úspechu seriálu však vedú späť ku knihám. Prvá séria Witchera je založená na prvej knihe Andrzeja Sapkowského (Zaklínač I: Posledné želanie; 1993) a kúskoch druhej knihy (Zaklínač II: Meč osudu; 1993). Budúca druhá séria by mala dorozprávať nejaké príbehy z prvých dvoch kníh, no taktiež sa inšpirovať príbehom tej tretej (Zaklínač III: Krv elfov; 1994).

Ako sa dalo čakať, Witcher od Netflixu zapríčinil dve veci. Za prvé, dlhoročných fanúšikov herných adaptácií štúdia CD Projekt Red presvedčil o tom, aby dali šancu aj knihám. Za druhé, široká verejnosť okúsila príbeh a je pravdepodobné, že množstvo ľudí, ktorým sa seriál zapáčil, nebude čakať na druhú sériu, ale rovno siahnu po knihách. Preto sa nemôžeme diviť, že prichádzajú správy o tom, ako skvelo sa Sapkowského knihy opäť začali predávať.

500 000 nových výtlačkov

Pre lepšiu predstavu, vydavateľstvo Orbit Books oznámilo, že všetkých osem kníh série sa od počatia seriálu „predáva fenomenálne„. Americká divízia pôvodom anglickej spoločnosti opisuje, že rozdiel v záujme bol cítiť už v priebehu minulého roka. Konkrétne ešte mesiace predtým, než seriál konečne vyšiel v decembri.

Len pre americký trh teraz tlačia pol milióna nových kníh, ktoré by zatiaľ mali vyplniť veľký dopyt v USA. Samozrejme, tzv. „reprinty„, ktoré sú po vydaní úspešnej adaptácie knihy bežné, skôr či neskôr dorazia aj na zvyšné trhy.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čítali ste niekedy knihy Zaklínač? Alebo ste len hrali hry od CD Projektu, či dokonca to bol práve seriál od Netflixu, v ktorom ste Geralta spoznali poprvýkrát? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: orbitbooks.net, imdb.com, Netflix

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -