SLOVÁCI HLASOVALI: Ako sa im páči seriál The Witcher od Netflixu?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

The Witcher od Netflixu: Rôzne hodnotenia

Svetom sa prehnal nový fenomén. Len 20. decembra vyšiel seriál The Witcher od Netflixu, ktorý na seba okamžite upútal pozornosť fanúšikov kníh poľského autora Andrzeja Sapkowského či hier štúdia CD Projekt Red. Ako naň títo fanúšikovia či obyčajní diváci zareagovali? To si zhrnieme v tomto článku. Pozrieme sa totiž na rôzne hodnotenia – či už od kritikov, zahraničných divákov alebo Slovákov.

Začnime z negatívne uhlu. Ako prezrádza populárny portál Rotten Tomatoes, ktorý zhromažďuje recenzie na nové filmové aj seriálové počiny, prvej sérii Witchera dalo pozitívne hodnotenie len 56 % amerických kritikov (za pozitívne sa považuje hodnotenie 7 alebo viac bodov z 10). Priemerne od nich dostala 5,3/10 bodov. Sčítaných bolo až 54 jednotlivých recenzií, tento priemere teda môžeme považovať za plnohodnotnú prezentáciu toho, čo si o Witcherovi myslia profesionálni kritici.

Na negatívne recenzie stihla zareagovať už aj showrunnerka Lauren S. Hissrich (hlavná osoba zodpovedná za tvorbu seriálu). Tá vo svojom príspevku na Twitteri nadviazala na obavy fanúšikov ohľadom toho, ako budúcu produkciu ovplyvnia kritici.

“Kto ma zaujíma? “Profesionálni” kritici, ktorí si pozreli jednu epizódu a zvyšok vynechali? Alebo SKUTOČNÍ fanúšikovia, ktorí si pozreli všetkých osem za jeden deň, a už začínajú odznova?,” napísala Hissrich. Odkazovala pritom na nemenovaného amerického kritika, ktorý dal Witcherovi hodnotenie „F“ na stupnici od „A – F„. Teda to najhoršie možné.

Neskôr sa však tento kritik priznal, že po prvej časti preskočil niekoľko ďalších a pokračoval až piatou epizódou. Ako vieme, prvá séria má dokopy osem častí. Je teda jasné, že jeho „profesionálne“ hodnotenie nemalo váhu, keďže videl len polovicu príbehu. „Som ku*va NADŠENÁ,” uzavrela Hissrich, komentujúc ohlasy divákov, na ktorých jediných jej záleží.

serial the witcher druha seria
Zdroj: redanianintelligence.com

Ohlasy divákov (+ slovenská anketa)

Na Rotten Tomatoes ďalej nájdeme „AUDIENCE SCORE„, teda divácke skóre. Tu dalo Witcherovi pozitívne hodnotenie až 93 % ľudí, pričom v priemere išlo o 9,2/10 bodov. To je takmer o 4 body viac, ako seriálu dali americkí kritici.

Trend pozitívnych ohlasov pokračuje aj na najpopulárnejšom zahraničnom filmovo-seriálovom portáli IMDb, kde Witchera hodnotilo už takmer 100 000 divákov. V priemere mu udelili 8,7/10 bodov. Geralt si získal aj srdcia Čechov a Slovákov, ktorí mu na portáli CSFD vybojovali 81 % hodnotenie z vyše 6 000 názorov divákov.

Na záver ponúkame vlastnú anketu, ktorú sme usporiadali na oficiálnom Facebooku REWIND.sk, ktorej sa v čase písania článku zúčastnilo 432 ľudí. Z nich dalo Witcherovi perfektné hodnotenie (5/5 hviezdičiek) 305 ľudí, 4 hviezdičky dalo 79 ľudí, 3 hviezdičky dalo 26 ľudí a len jedenásti dali 2 alebo 1 hviezdičku. Priemerné hodnotenie činí 4,48/5 hviezdičiek, alebo pre lepšie porovnanie s ostatnými 8,96/10.

Tak čo hovoríš? 🤔

Uverejnil používateľ REWIND.sk – Filmy, Seriály, Hry Utorok 24. decembra 2019

Druhá séria seriálu The Witcher od Netflixu sa začne nakrúcať 17. februára 2020. Premiéru na streamovacej službe by sme mali očakávať zhruba na jar 2021, no ide len o odhad.

“Nemôžem byť viac hrdá na to, čo dokázalo úžasné herecké obsadenie a štáb Witchera, a už sa neviem dočkať, kým sa do týchto príbehov spolu s nami ponorí cely svet,” entuziasticky ohlásila druhú sériu showrunnerka seriálu. “Na druhej sérii je skvelé, že príbeh, ktorý sme napísali, je omnoho viac zameraný. Dej je akútnejší vďaka všetkým vzťahom, ktoré sme načali v prvej sérii, ktoré sa v druhej sérii vykryštalizujú,” dodala.

Zdroj: Netflix, imdb.com, csfd.cz, rottentomatoes.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -