Herec odhaľuje pravdu o helme Kylo Rena vo filme Star Wars 9

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Kylo Ren v Star Wars 9: Pravda o jeho helme

Herec Adam Driver, ktorý v posledných troch filmoch legendárnej ságy stvárňoval syna Hana Sola a Lei Organy, odhaľuje pravdu o helme jeho postavy. Charakter Kylo Ren v Star Wars 9 prešiel istými zmenami. Ako s nimi súvisí vzhľad postavy? Práve to fanúšikom odhalil v rozhovore s Entertainment Weekly.

Star Wars: Poslední Jediovia
Zdroj: screenrant.com

„Je to ďalší skvelý príklad toho, ako scenáristi [J.J. Abrams a Chris Terrio] externe viedli, čo sa s postavou dialo interne,“ povedal Adam Driver.

„… To však nie je novinka – dialo sa to už od Epizódy VII: Sila sa prebúdza,“ dodal herec. „Aj keď sme sa poprvýkrát rozprávali o nasadzovaní obleku, kostým bol vhodne nepohodlný. Možno je [Kylo Renovi] doslova nepohodlne v jeho vlastnej koži. Istým spôsobom ho obmedzuje. A potom je v druhom filme znovuzrodený a začne to zo seba zhadzovať, stávať sa tým, kým naozaj je.“

Podľa slov Adama Drivera netrvalo dlho, kým porozumel paralelám medzi nepohodlným kostýmom a pocitmi Kylo Rena. Pre herca je to ideálne. Rýchlo tak dokázal pochopiť, čím si asi jeho postava prechádza vnútorne a ako je pomocou svojho obleku prepojený s externým svetom. Jeho oblek odráža jeho pocity, čo herec rozviedol ďalej:

„Je nevyvinutým človekom, čo je zaujímavé pri hraní, keď sa to fyzický odráža na jeho kostýme, nasvietení scény či v tomto prípade aj na helme.“

helma kylo rena
Zdroj: milnersblog.com

Kintsugi

Režisér/scenárista filmu Star Wars: Vzostup Skywalkera J.J. Abrams rozhovore s Empire Magazine potvrdil, že vzhľad Kylo Renovej opravenej helmy v závere ságy funguje na rovnakom princípe ako japonská praktika opravovania keramiky s názvom Kintsugi.

Kintsugi, alebo niekedy Kintsukuroi, je spôsob opravovania rozbitej keramiky. Po zlepení jednotlivých častí do pôvodného tvaru sú spoje, ktoré po opravení vyzerajú ako praskliny, nanesené tenkou vrstvou zlata či striebra. Idea spočíva v tom, že kus keramiky na sebe bude hrdo nosiť samotný akt svojho rozbitia ako kúsok svojej histórie, spomienku, miesto toho, aby svoje praskliny skrývala.

V skratke teda ide o metaforu toho, že Kylo Ren má v sebe stále nejakú hodnotu. Keď si v priebehu filmu Vzostup Skywalkera opraví svoju helmu, ktorú predtým v zápale hnevu rozbil, jasne na nej zanechá červené náznaky prasklín. Externe tým komunikuje svoje emócie, ktoré si začína priznávať. No a ak ste už nový Star Wars videli, presne viete, ako to súvisí s jeho charakterovým vývojom a samotným príbehom.

Zdroj: movieweb.com, ew.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -