Na vrchol sa dostal nový šampión tržieb! Kto porazil úspešný dobrodružný film The Rocka? | TRŽBY V KINÁCH #4

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Za nami je už ďalší týždeň a my sa tentokrát môžeme tešiť z nejakého malého vzruchu. Poradie v tabuľke filmových tržieb bolo premiešané, keďže karty na stôl vyložilo očakávané pokračovanie Labyrint: Smrteľná liečba. Ako veľmi sa teda tretej časti ságy podarilo prebehnúť doterajšieho šampióna, dobrodružnú komédiu Jumanji: Vitajte v džungli? A ako je možné, že v tomto prípade nie je prvé miesto dostatočné? To, a situáciu ohľadom ďalších noviniek si rozoberieme v novom zhrnutí boxoffice. Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Labyrint: Smrteľná liečba tržby v kinách

Na prvom mieste debutuje novinka Labyrint: Smrteľná liečba (The Maze Runner: The Death Cure) s 23,5 miliónmi vo vačku za prvé tri dni. Vo filmovej sérii však ide o výrazne najnižšiu sumu za otvárací víkend. Pôvodný film si za rovnaký čas zarobil 32,5 miliónov a Zhorenisko 30,3 miliónov dolárov. V tomto prípade sú na vine nie len zmiešané recenzie. Smrteľná liečba bola taktiež značne odložená až o rok, kvôli tomu, ako sa herec Dylan O’Brien zranil pri natáčaní. Medzičasom sa dopyt pre ďalšiu post-apokalyptickú adaptáciu pre dospievajúcich znížil. Jednoducho je už tento ošiaľ po Hrách o život a Divergencii za nami.

To však neznamená, že na svoje pomery film nebude úspešný. S rozpočtom o výške prijateľných 62 miliónov má snímka celosvetovo na účte už 105,5 miliónov dolárov, čo znamená, že už onedlho prekoná vysnívanú hranicu zisku. V budúcich týždňoch sa taktiež nestretne so žiadnou priamou konkurenciou, ktorá by jej mohla prevziať divákov.

Na druhé miesto klesol šampión Jumanji: Vitajte v džungli s 16,4 miliónmi. Dobrodružná komédia má celosvetovo na konte už krásnych 822 miliónov dolárov, čo samé za seba zdôvodňuje, prečo sa štúdio Sony zaujíma o možné pokračovanie.

Zdroj: wallpapershome.ru

Po rozšírení do ďalších kín sa na tretie miesto dostal film Hostiles s 10 miliónmi. V hlavnej úlohe sa objavuje Christian Bale, čo dopomohlo k pozitívnym recenziám, ktoré Western opisujú ako počin s ostrým príbehom. To zaujalo veľké množstvo starších divákov, ktorí v kine hľadali niečo iné, ako tradičné januárové vlažné snímky. Celkovo si zatiaľ zarobil len 12 miliónov dolárov, toto číslo však onedlho porastie.

Štvrtým v poradí je Najväčší showman. Muzikál sa aj naďalej vyskytuje v hornej polovici tabuľky a odmieta spadnúť nižšie. Počas šiesteho víkendu si zarobil 9,5 miliónov, čím svoj celosvetový zárobok navýšil na 259,5 miliónov dolárov. Prvú päťku nám ďalej zakončuje The Post: Aféra v Pentagone. Na Oscara nominovaná dráma Stevena Spielberga si počas posledného víkendu zarobila 8,8 miliónov. Nádejný počin má celosvetovo na konte už 83 miliónov dolárov.

Päť ďalších

Šiestym filmom je 12 Strong s 8,6 miliónmi. Vojnová dráma si tým svoj celosvetový zárobok navýšila na 35,1 miliónov dolárov. Blízke siedme miesto patrí kriminálnemu thrilleru Den of Thieves. Film si počas druhého víkendu zarobil 8,3 milióna a na domácej pôde si stihol zarobiť už 28,5 miliónov dolárov.

The Shape of Water - favorit na najlepší originálny scenár
Zdroj: collider.com

Po ohromných 13 nomináciach na Oscara sa skvelé fantasy Podoba vody (The Shape of Water) režiséra Guillerma del Tora umiestnilo na ôsmom mieste s 5,7 miliónmi. Vďaka skvelým ohlasom sa film začal premietať na vyše tisícich ďalších lokalitách. Keďže je konkrétne táto snímka favoritom pre hneď niekoľko kategórií, môžeme čakať, že v tabuľke nejakú dobu pobudne. Za ním sa na deviatom mieste nachádza Paddington 2 s 5,5 miliónmi. Ten si doteraz stihol zarobiť už pekných 185,8 miliónov dolárov. Posledné desiate miesto tentokrát patrí filmu Padmaavat, ktorý si len v 324 kinách zarobil 4,2 milióna dolárov.

  1. $23,500,000   Maze Runner: The Death Cure
  2. $16,400,000   Jumanji: Welcome to the Jungle
  3. $10,205,000   Hostiles
  4. $9,500,000     The Greatest Showman
  5. $8,850,000     The Post
  6. $8,635,000     12 Strong
  7. $8,360,000     Den of Thieves
  8. $5,700,000     The Shape of Water
  9. $5,570,000     Paddington 2
  10. $4,272,998     Padmaavat

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -