Polonahý muž nám sprostredkoval leak z novej hry Hidea Kojimu. Ide o gameplay hororu Overdose

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Hideo a jeho nový horor

Áno, herné spravodajstvo je občas aj o takto bizarných situáciách. Na úniky prezentácií, videí alebo informácií sme si už zvykli. Kedy sa však stalo, že by nám ich sprostredkoval polonahý muž? A kedy naposledy sa do sveta dostal projekt Hidea Kojimu? Zabudnite však na Abandoned, ktorý zrejme neexistuje. Terajšia situácia je ozajstná. A aj keď tomu možno nechcete veriť, je to naozaj tak. Novinka Overdose po prvýkrát ukázala gameplay. Ide o očakávaný horor, ktorý nám prinesie majster svojho remesla.

Na úvod je nutné zmieniť, že Hideo Kojima pracuje na niekoľkých projektoch. Popri Death Stranding 2 (sequel akčného príbehové titulu) vzniká aj jeden Cloud projekt pre firmu Microsoft. A síce mnohí v to dúfali, ikona vývojárskej scény nakoniec nepracuje na novom Silent Hill titule. Je to škoda, avšak časy P.T. sú zrejme preč a vizionárskeho titulu sa pravdepodobne už nikdy nedočkáme.

Každopádne, Hideo naprieč rokmi opakovane hovoril, že by chcel pracovať na hororovom počine. Ostatne, aj zmienený Death Stranding s Normanom Reedusom v hlavnej úlohe disponoval množstvom strašidelných pasáží. Stačí si spomenúť na prechádzanie skrz zónu takzvaných Beached Things a človeku sa hneď vrátia nepekné spomienky.

Gameplay leak z Overdose

Očividne ale žánrovému titulu svoju pozornosť venoval. Bude v ňom hrať Margaret Qualley a, pravdepodobne, sa nachádza v pokročilej fáze testovania. Aspoň tak to aktuálne vyzerá. Zverejnené video totiž (okrem polonahého hrdinu za mobilnou kamerou) obsahuje sledovanie osoby testujúcej počin Overdose priamo v hrateľnosti. Zaujímavé je aj to, že daná žena hru ovláda prostredníctvom mobilného telefónu. To naznačuje, že by mohlo ísť o ohlásený cloud projekt.

Hrateľnosť aktuálne nie je nijako komplikovaná, pohybujete sa s postavičkou (ňou je práve výborná herečka Margaret) po temných koridoroch. Občas na vás vyskočí interkatívny bod. No a miestami to vyzerá, akoby vás niečo lovilo. Pri Hideovi je naozaj ťažké povedať o čom projekt bude, ako bude vyzerať jeho kompletná hrateľnost, prípadne sa vyjadriť k finálnej dĺžke. Žiadne iné informácie s únikom neprichádzajú, no z videa jasne vyplýva, že funkčný build existuje.

Godjimbo and Margaret
Zdroj: imdb.com

Dočkáme sa blízkeho vydania?

Vrásky na čele aktuálne môže spôsobovať grafické stvárnenie, ktoré nepatrí k najlepším. Minimálne teda čokoľvek z Dark Pictures série (žánrom i hrateľnosťou podobné projekty) vyzerá výrazne lepšie. Mali by sme ale zdôrazniť, že projekt bol ohlásený relatívne prednedávnom. Konkrétne na veľkej letnej konferencii spoločnosti Microsoft.

Vtedy sa ešte nezdalo, že by bol Overdose v neskorších etapách vývojárskeho cyklu. Vlastne, práve naopak. Sám Hideo Kojima vtedy hovoril, že aktuálne nemá žiadne novinky a bude ešte chvíľu trvať, pokiaľ plody tejto kolaborácie uvidíme.

Ako to nakoniec s týmto titulom bude? To uvidíme až časom. Blíži sa ale tradičné The Game Awards uvádzané Geoffom Keighleym. Je známym faktom, že Hideo a Geoff sú dobrými priateľmi. V prípade, že by malo dôjsť na nejaké (menšie či väčšie) oznámenie, môžeme sa domnievať, že by prebehlo práve tam.

Tak snáď na plnohodnotné ohlásenie Overdose skutočne dôjde ešte v súčasné kalendárne obdobie. Na záver nám nezostáva nič iné ako poďakovať polonahému tvorcovi leaku. A dúfať, že mu tento čin neprinesie výraznejšie problémy alebo reštrikcie. Ostatne, jeho tvár je na videu relatívne dobre rozpoznateľná. Minimálne pre ľudí, ktorí ho poznajú osobne.

Čo hovoríte na aktuálny gameplay titulu Overdose. Myslíte, že nám Hideo Kojima konečne doručí kvalitný horor a navždy potvrdí svoju pozíciu výborného žánrového tvorcu? Pokojne sa podeľte o svoje názory prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie.

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -