Roboti, mimozemšťania a vesmírne lode – nejde o Star Wars, ale o oficiálnu ukážku na animák Lightyear

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Animovaná filmová séria Toy Story patrí medzi klasiku väčšiny detí už zhruba 25 rokov. Woody a Buzz, najhlavnejšie postavy týchto projektov, patria medzi kultové postavičky, ktoré sú celosvetovo veľmi milované. Nie je teda prekvapením, že druhý menovaný dostane vlastný film. Animák Lightyear, ktorý dostal oficiálny trailer a nový plagát, sa ale nezameria na hračku Buzza, ale na ľudského astronauta, podľa ktorého hračku vyrobili.

Zatiaľ čo Woody vznikol ako hračka k seriálu, čomu sa venovala aj časť filmu Toy Story 2, o Buzzovom pôvode sa toho veľa nevedelo. Filmy nám o ňom prezradili len to, že šlo o veľký trhák na trhu s hračkami, že mal svoju vlastnú videohru a trochu z jeho histórie. A teda, že bol astronaut, ktorý bojoval proti imperátorovi Zurgovi, ktorého hračku sme tiež v jednom z filmov stretli. Nikdy sme ale nevedeli, že hračka mala ľudskú predlohu.

Oficiálny trailer animáku Lightyear

Hračka bola teda vyrobená podľa človeka, čo sme sa dozvedeli až pri oznámení filmu. A teraz tu máme aj oficiálny trailer. Ten nám ukazuje Rakeťákovo vesmírne dobrodružstvo. Skupina vedcov, astronautov a inžinierov si vytvorila na akejsi červenej planéte (asi Mars) plnej nebezpečných neinteligentných foriem života vesmírne stredisko, v ktorom vyvíjajú svetelný pohon, aby mohli ľudia skúmať aj vzdialenejšie kúty vesmíru.

Prvým človekom, ktorý bude lietať vo vylepšenej vesmírnej lodi, je Buzz Rakeťák. Po tom, ako sa ale dostane do vzdialenejší kútov vesmíru, nám je z traileru jasné, že to pre neho nebude jednoduché. Ocitne sa zoči-voči novým mimozemským civilizáciám, ktoré sú ale dosť inteligentné a nebezpečné. Rakeťák sa rúti do veľkého nebezpečenstva, no okrem svojho vlastného života bude musieť zachrániť aj životy svojich priateľov.

Lightyear plagát
Zdroj: marvel.com

Medzi nich určite patrí už aj robotická mačka Sox, ktorá má byť akási psychická podpora pre Buzza. Pôjde však, ako inak, o vtipného pobočníka. Táto robomačka bude s najväčšou pravdepodobnosťou stáť za väčšinou vtipných scén v inak pomerne drsnom filme. A aby toho nebolo málo, vyzerá to podľa jednej scény tak, že sa vo filme ukáže aj Buzzov najväčší nepriateľ Zurg. Minimálne v hračkárskej verzii to bol ale aj Buzzov otec.

Hlavnú postavu Buzza nadabuje Chris Evans, pričom ďalšími astronautmi, alebo teda vesmírnymi rangermi, budú Keke Palmer, Dale SoulesTaika Waititi. V ďalších rolách budeme počuť hercov a herečky ako Uzo Aduba, James Brolin, Mary McDonald-Lewis, Isiah Whitlock Jr. a Efren Ramirez. Animovaný film má zatiaľ premiéru v kinách naplánovanú na 17. júna 2022, čiže už o pár mesiacov.

Čo hovoríte na oficiálnu ukážku nového animáku?

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -