Natočí M. Night Shyamalan psychologický thriller pre Marvel?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Debutuje M Night Shyamalan v MCU vlastným filmom? Sme už zvyknutí, že čo sa týka Marvel Studios, možné je naozaj všetko. Otázka peňazí pri rozhodovaní veľmi nehrá rolu. Každá marvelovka je garantovane úspešná, čo je dôvod, prečo by takmer každý filmový tvorca, herec či režisér chcel byť súčasťou tohto superhrdinského monopolu. Je medzi nimi aj legendárny režisér Šiesteho zmyslu, Znamení či Glass?

Zdroj: variety.com

M Night Shyamalan v MCU

Meno tohto režiséra vám musí niečo hovoriť, a to aj keď trávite 25 hodín denne pod kameňom. Ako som spomínal vyššie, jeho najznámejšie filmy sú Šiesty zmysel, Znamenia či sága Glass (Vyvolený, Rozpoltený a Glass). Okrem toho ho môžete poznať ako tvorcu snímok Osada, The Visit atď.

Jeho filmy sú takmer zakaždým „one man show“, teda Shyamalan sa stará o veľkú časť vecí za kamerou. Okrem toho, že režíruje, sám tvorí originálne scenáre, produkuje a, samozrejme, občas si strihne aj vlastné cameo. Myšlienka, že by mohol natočiť príbeh zasadený do Marvel Cinematic Universe, nás preto veľmi zaujala. Je to však vôbec reálne, alebo bude navždy len predmetom našich predstáv?

4. fáza mcu marvel
Zdroj: wearemoviegeeks.com

Je veľkým fanúšikom

Na otázku, či niekedy v budúcnosti bude spolupracovať s Marvel Studios, Shyamalan neodpovedal. Potom, keď bola otázka sformulovaná inak a opýtali sa ho, či by (čisto teoreticky) spoluprácu zvážil, keby ho štúdio samo oslovilo, odpovedal takto:

„Zopárkrát sme sa už rozprávali. Všetko je v poriadku. Milujem, čo robia. Sú úžasní.“

Filmár je veľkým fanúšikom samotného MCU, čo niekoho možno prekvapí. Hru by mohol zmeniť podobným štýlom, ako to spravil v roku 2000 filmom Vyvolený. Zasadiť superhrdinov a zloduchov do temného skutočného sveta je niečo, čo mnohým v Marvel vesmíre schádza, no práve Shyamalan by to mohol napraviť.

Zdroj: theverge.com

Nuž, aj keby to fanúšikov nepochybne potešilo, zatiaľ sa nezdá, že by Shyamalan zrežíroval film 4. fázy MCU. Možné je jedine, že sa so štúdiom rozprával o ďalšej5. fáze. Keby sa nám prianie nebodaj splnilo, máme celkom jasnú predstavu, akým smerom by sa vydal, čo potvrdzuje aj jeho odpoveď na otázku, aký je jeho obľúbený moment MCU:

Prvý Iron Man je úžasný. Pamätám si, keď som stretol režiséra [Jon Favreau] na párty, išiel som za ním povedal: ‚Myslím, že si spravil nie čo naozaj, naozaj šikovné, ten realistický humor a spôsob, akým Robert [Downey Jr.] všetko ochutil.‘ Samozrejme, z tohto humoru sa stala značka Marvel. Avšak, vtedy, keď som to videl, som bol ohromený, pretože bol tak založený na reálnom svete. Aj dodnes je to podľa mňa MCU film, najviac zasadený do skutočnosti.

iron man yinsen
Zdroj: hindustantimes.com

Keby Shyamalan prišiel do MCU s vlastným filmom, nemali by sme očakávať nič iné. Nevieme si však ani predstaviť, aký dopad by na univerzum mohli mať jeho ikonické príbehové zvraty.

Bol by to podľa vás dobrý nápad? Prekvapilo vás, aký je Shyamalan veľký fanúšik MCU? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: imdb.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -