Toto je najlepší film 21. storočia podľa magazínu Empire. Aké filmy sa umiestnili na ďalších priečkach?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Prvé dve dekády 21. storočia máme za sebou. Svetoznámy magazín Empire pri tejto príležitosti vytvoril rebríček, ktorý pozostáva zo 100 najlepších filmov tohto storočia. O dôkladný výber sa postarali ako zamestnanci magazínu, tak aj profesionálni kritici. Nám sa ich výber taktiež pozdáva a tak sa spolu pozrieme na tie najlepšie, ktoré v rebríčku obsadzujú prvé miesta.

Zatiaľ najlepším filmom 21. storočia je podľa ich výberu majstrovské dielo Mad Mad: Zbesilá cesta. Režisér George Miller natočil instantnú klasiku, ktorú budu ľudia pozerať s údivom ešte niekoľko dlhých rokov. Film môže za úspech ďakovať aj výbornému hereckému obsadeniu na čele s Tomom Hardym a Charlize Theron.

Zdroj: youtube.com

Mad Max: Zbesilá cesta je najlepší film storočia

Je to priam neuveriteľné, no prvotná pred-produkcia filmu sa datuje ešte k roku 1997. Neskôr nasledovalo hneď niekoľko neúspešných pokusov o natočenie, čo nakoniec vyústilo až k vydaniu v roku 2015. Čakať sa určite oplatilo, keďže film získal 10 nominácií na Oscara a premenil až 6 z nich. Bohužiaľ, zlatá soška za najlepší film roka sa mu neušla.

Od roku 2015 čakáme na pokračovanie, no tvorcovia sa dlhý čas ťahali po súdnych konaniach so štúdiom Warner Bros. Teraz však všetko vyzerá byť vyriešené a projekt sa na čele s režisérom Georgom Millerom môže pohnúť plnou parou vpred. Tentokrát by sa hlavnou postavou mala stať Furiosa stvárnená herečkou Charlize Theron.

film tolkien
Zdroj: imdb.com

Na druhom mieste sa umiestnil film Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa od režiséra Petera Jacksona, ktorý prepísal históriu kinematografie. Jedná sa o adaptáciu prvej časti knižnej trilógie od spisovateľa J. R. R. Tolkiena, ale to už určite viete. Trojicu najlepších filmov 21. storočia uzatvára snímka Temný rytier, ktorá je zapamätateľná hlavne vďaka neuveriteľnému hereckému výkonu zosnulého Heatha Ledgera v úlohe Jokera.

Bronzovú medailu si tak odnáša vizionársky režisér Christopher Nolan, ktorý si zhodou náhod uchytil aj štvrté miesto na tomto zozname. Tam sa nachádza film Počiatok, ktorý nám všetkým pomotal hlavy a dodnes nedokážeme na tento zážitok zabudnúť.

Zdroj: moviecitizens.com

Nižšie nájdete zoznam 10 najlepších filmov tohto storočia. Pokiaľ by ste si chceli pozrieť kompletný zoznam všetkých 100 filmov, tak stačí kliknúť na tento odkaz. Prvú päticu tak dopĺňa film Moonlight od štúdia A24, ktorý si v roku 2017 vyslúžil Oscara za najlepší film.

10 najlepších filmov 21. storočia

10. Stratené v preklade (2003)
9. Faunov labyrint (2006)
8. Uteč (2017)
7. Avengers: Infinity War (2018)
6. Sociálna sieť (2010)
5. Moonlight (2016)
4. Počiatok (2010)
3. Temný rytier (2008)
2. Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa (2001)
1. Mad Max: Zbesilá cesta (2015)

Súhlasíte s magazínom Empire a ich výberom? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: Empireonline.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -