Za tieto filmy dostali herci od Marvelu najviac peňazí!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Poradie najbohatších hercov sa každý rok mení. Avšak taký Robert Downey Jr. sa udržal na špici celé tri roky. A ďakovať za to môže sérii MCU od Marvelu, v ktorej stvárnil rolu populárneho Iron Mana. Okrem neho si však na skvelé peniaze prišli aj jeho kolegovia. Tvorcovia ktorých komiksových hitov si však zarobili najviac? Dnes vám to ukážeme, pretože toto sú herci od Marvelu, ktorí za tieto filmy inkasovali neskutočné veľké „prachy“!

Herci od Marvelu a ich platy

6. Chris Pratt, Brie Larson – 5 miliónov dolárov

Star Lord, Captain Marvel
Zdroj: menshealth.com, imdb.com

Chris Pratt určite zarobil viac vďaka sérii Jurský svet či iným filmom. Avšak k tým by sa zrejme nedostal, ak by sa nepreslávil ako Star Lord v sérii Strážcovia Galaxie. Za jeho účinkovanie vo filme Avengers: Infinity War si herec odniesol 5 miliónov dolárov. Určite vyššiu čiastku získal za finálny tretí diel Strážcov Galaxie, ktorý mal pred niekoľkými týždňami premiéru. Táto čiastka však zatiaľ známa nie je.

Brie Larson si zahrala Captain Marvel v jej samostatnom filme a taktiež si strihla cameo v megahite Avengers: Endgame. Za túto prácu inkasovala taktiež 5 miliónov dolárov. Za svoje ďalšie vystúpenie ako Captain Marvel si však určite vypýta oveľa viac.

5. Benedict Cumberbatch – 7,5 milióna dolárov

herci od Marvelu
Zdroj: inside-digital.de

Benedict Cumberbatch si získal srdcia fanúšikov ako Doctor Strange. Britský herec si zahral túto postavu najprv vo svojom samostatnom filme a neskôr zohral dôležitú rolu v boji proti Thanosovi.

Za prvý diel inkasoval Benedict 2,7 milióna dolárov, za druhý diel, ktorý mal premiéru minulý rok si herec prilepšil o takmer 5 miliónov dolárov.

4. Paul Rudd – 8 miliónov dolárov

herci od Marvelu
Zdroj: insidethemagic.net

Paul Rudd sa preslávil ako Ant-Man. Túto postavu sme prvýkrát videli v jeho samostatnom filme ešte v roku 2015. Neskôr sa Ant-Man objavil vo filme Kapitán Amerika: Občianska vojna (2016) a napokon sa podieľal aj na veľkej bitke v spomínanom hite Avengers: Endgame.

Za prvý diel si Paul zarobil „len“ 300 000 dolárov. Ale keďže popularita jeho postavy stále stúpala, za tretí diel si už vypýtal až 8 miliónov dolárov.

3. Jeremy Renner, Mark Ruffalo – 15 miliónov dolárov

Jeremy Renner si v sérii MCU zahral Hawkeyea, a to v už v prvej časti série Avengers (2012). Za tento diel inkasoval Renner 3 milióny dolárov. Za druhý diel si vypýtal dvojnásobok a dnes sa vo filmoch zo série MCU objaví len za plat 15 miliónov dolárov. Tieto peniaze si herec zarobil za film Avengers: Endgame a taktiež aj za seriál od Disney+ Hawkeye (2021).

Hawkeye, Hulk
Zdroj: ew.com, polygon.com

Mark Ruffalo si za prvé dva diely série Avengers (2012, 2015) odniesol 6 miliónov dolárov. Rovnaký plat, avšak za jeden film si Ruffalo zarobil za tretí diel série Avengers s podtitulom Infinity War. Ruffalo sa neuspokojil s týmto platom a za jeho účinkovanie vo filme Avengers: Endgame si vypýtal 15 miliónov dolárov. Rovnaký honorár herec dostal aj za seriál She-Hulk: Neuveriteľná právnička (2022).

2. Scarlett Johansson, Chris Evans, Chris Hemsworth – 20 miliónov dolárov

herci od Marvelu
Zdroj: bbc.com, gamesradar.com, thenewdaily.com.au

Scarlett Johansson sa prvýkrát objavila ako Black Widow už vo filme Iron Man 2 (2010). V tom čase sa séria MCU ešte len rozbiehala a Scarlett, ktorá bola už v tom čase hviezdou za tento film inkasovala 400 000 dolárov. Napriek tomu, že samostatný film s Black Widow prišiel až v roku 2021, Scarlett si už za prvý diel Avengers vypýtala 15 miliónov dolárov. Za druhý diel si vypýtala ešte viac, a to 20 miliónov dolárov. Túto sumu si zarobila aj pri filmoch Avengers: Endgame (2019) a Black Widow (2021).

Chris Evans si zahral Kapitána Ameriku v roku 2011 vo svojom samostatnom filme. Za stvárnenie tohto ikonického hrdinu si zarobil 300 000 dolárov. Jeho plat bol zvýšený už vo filme Avengers (2012), za ktorý si zarobil 3 milióny. Vďaka popularite jeho postavy si Chris Evans mohol bez problémov vypýtať 15 miliónov dolárov, a to hneď za druhý diel Avengers s podtitulom Vek Ultrona (2015). Rovnakú čiastku dostal Evans aj za Avengers: Infinity War (2018). Keďže v Avengers: Endgame (2019) mal ešte oveľa dôležitejšiu rolu, od tvorcov si vypýtal 20 miliónov dolárov. Jeho cesta v sérii MCU už skončila, a tak sa Chrisov plat v tomto ohľade už zvyšovať nebude.

Herci od Marvelu zarábajú veľmi veľa, no Chris Hemsworth dostal za prvý diel série Thor (2011) „len“ 150 000 dolárov. Za prvý diel Avengers (2012) však už inkasoval 3 milióny dolárov, rovnako ako väčšina jeho kolegov. Za Infinity War (2018) a Endgame (2019) si získal austrálsky herec dokopy 30 miliónov dolárov. Jeho plat sa zvýšil na konečných 20 miliónov vďaka štvrtej časti série Thor s podtitulom Láska a hrom (2022).

1. Robert Downey Jr. – 75 miliónov dolárov

Iron Man
Zdroj: thenews.com.pk

Robert Downey Jr. a jeho Iron Man v podstate započali éru série MCU. Jeho prvé vystúpenie v železnom kostýme mu vynieslo 500 000 dolárov. Jeho plat sa však každým dielom či už série Avengers či série Iron Man zvyšoval. Napokon Downey inkasoval astronomických 75 miliónov dolárov za Avengers: Endgame (2019), v ktorom jeho postava zomrela. Tento plat sa však skladá jednak z honoráru a podstatnou zložkou sú percentá zo zisku filmu, ktoré v jeho prípade predstavovali 8 %.

Toľkoto miliónov získali herci od Marvelu za ich stvárnenie ikonických postáv. Sú podľa vás tieto astronomické platy zaslúžené?

Zdroj: screenrant.com, sportskeeda.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -