Chystá sa nový MCU seriál na Disney+. Hlavnou postavou bude hluchá superhrdinka Echo

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Seriál Echo

Po novom sa MCU bude rozrastať nie len o filmy, ale aj o seriály. Tie rozšíria svet MCU viac do hĺbky a my si vďaka nim užijeme aj vedľajšie postavy. Seriály začínajú postupne už aj vychádzať. WandaVision vyšiel už celý a The Falcon and the Winter Soldier debutoval prvou epizódou minulý týždeň. Stále sa však ohlasuje výroba ďalších seriálov, ako napríklad seriál Echo.

Táto séria má byť podľa slov týždenníka Variety spin-offom k ešte nevydanému seriálu Hawkeye. Ten by sme mali vidieť niekedy ku koncu tohto roka. Nový spin-off sa zameria na hrdinku Echo, ktorá je obľúbenou postavou z komiksov. Tejto úlohy sa v oboch seriáloch zhostí mladá herečka Alaqua Cox, ktorá je nováčikom vo svete kinematografie.

Alaqua Cox
Alaqua Cox; Zdroj: celebsuburb.com

Kto je to Echo?

Čo sa týka seriálu, je ešte len v začiatkoch príprav a ani názov ešte nie je istý. Jediné, čo vieme, sú mená výkonných producentov a zároveň scenáristov – Etan Cohen a Emily Cohen. Naspäť ale k hlavnej postave. Echo sa vlastným menom volá Maya Lopez. Pôjde o prvú Marvel hranú postavu, ktorá je indiánskeho pôvodu a tiež o prvú hrdinku, ktorá je hluchá.

Áno, po Daredevilovi (Charlie Cox), ktorý bol slepý a po Black Boltovi (Anson Mount), ktorý nemohol rozprávať, pôjde teraz o postavu, ktorá nepočuje. Echo má však fotografické reflexy podobne ako záporák Taskmaster, ktorého uvidíme vo filme Black Widow. Tie jej umožňujú napodobňovať mnoho vecí, vrátane tanečných, hudobných alebo bojových schopností.

Echo
Zdroj: heyuguys.com

Ide o pomerne silnú postavu, ktorá v komiksoch bojovala po boku mnohých Avengerov. Jej otec bol v komiksoch zavraždený a tak ju vychoval Kingpin, úhlavný nepriateľ Spider-Mana alebo Daredevila. Echo sa do civilnej verzie druhého spomínaného (Matta Mudrocka) zaľúbila, no Fisk ju naviedol, aby Daredevila zabila. Echo Daredevila porazila, a keď zistila, že to je Matt, odišla a pomstila sa Fiskovi.

Okrem schopnosti kopírovať pohyby a bojové zručnosti oponentov je jej znakom biela ruka, ktorú ma nakreslenú na tvári. Jej slabosťou je tma, pretože sa spolieha hlavne na svoj zrak a bez neho je bezmocná. Zaujímavosťou je, že Echo istý čas pôsobila pod menom Ronin, podobne ako Clint Barton v komikosch aj v MCU. Je možné, že aj práve vďaka tejto spojitosti sa ukáže v jeho seriáli.

Hawkeye
Seriál Hawkeye; Zdroj: metro.co.uk

Seriál Hawkeye

Alaqua Cox sa ako Echo teda prvýkrát ukáže v seriáli Hawkeye. V ňom si svoju rolu Clinta Bartona/Hawkeye zopakuje opäť herec Jeremy Renner. Po jeho boku sa však ukáže herečka Hailee Steinfeld, ktorá si zahrá mladú hrdinku Kate Bishop. Tá by po ňom mala prebrať titul Hawkeye. Uvidíme aj hercov ako Vera Farmiga (Bishopovej mama) a Fra Fee (postava Kazi).

Okrem nich sa ukáže Florence Pugh ako Yelena Belova (tiež ju uvidíme v Black Widow), Tony Dalton ako bývalý Bartonov mentor Jack Duquesne a Zahn McClarnon ako William Lopez, otec Echo. Seriál vyjde niekedy konocm tohto roka. O bližších informáciách o tomto spin-offe vás budeme informovať.

Tešíte sa, že uvidíme hranú verziu postavy Echo? Čo hovoríte na to, že dostane svoj vlastný seriál? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com, comingsoon.net, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -