Marvel si uctil Chadwicka Bosemana na jeho narodeniny krásnou cestou. Spomínajú aj jeho kolegovia

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pred troma mesiacmi, 28. augusta 2020 nás navždy opustil herec Chadwick Boseman na následky dlhoročného boja s rakovinou hrubého čreva. Svoju vážnu diagnózu tajil ako pred svetom a médiami, tak aj pred vlastnými kolegami. Do posledných chvíľ veril, že tento boj vyhrá.

Jeho smrť preto všetkých prekvapila a zasiahla omnoho viac, no jeho odkaz tu ostane už navždy. Tento mesiac (29. novembra) by oslavoval svoje 44. narodeniny, a tak sa ho štúdio Marvel Studios a streamovacia služba Disney+ rozhodli uctiť krásnou cestou. Pred jeho film Black Panther mu pripravili špeciálne intro, ktoré nájdete na platforme Disney+.

Marvel si uctil Chadwicka Bosemana

Táto pocta sa týka klasického Marvel Studios loga, ktoré hrá pred každým Marvel Cinematic Universe filmom a bežne v ňom vidíme postavy ako Iron Man, Hulk, Black Widow a ďalších. No tentokrát v ňom nájdete čisto len Chadwicka ako kráľa T’Challu, zábery z filmu Black Panther a taktiež je všetko ladené do fialovej farby namiesto klasickej červenej. O tejto pocte prvýkrát informoval výkonný predseda Disney Bob Iger na sociálnej sieti Twitter, kde napísal:

„Všetkým fanúšikom #BlackPanthera: pozrite si film na #DisneyPlus neskôr večer, aby ste si uctili niekoho, kto nám bol a bude vždy blízky a drahý.“

Spomínajú aj jeho kolegovia a ľudia z brandže, ktorí svoj smútok tiež vyjadrili na sociálnych sieťach. Medzi nimi napríklad šéf Marvel Studios Kevin Feige, režisér Scott Derrickson či kolegovia z filmu Black Panther Michael B. Jordan a Lupita Nyong’o.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Michael B. Jordan (@michaelbjordan)

Svoj hold vzdala hercovi aj herná novinka Spider-Man: Miles Morales na PlayStation 5, ktorá si ho uctila hneď dvojakým spôsobom. Herná 42. ulica (42nd Street) bola premenovaná na Boseman Way. Zároveň ide o odkaz na športovú drámu 42, v ktorej Boseman stvárnil bejzbalistu Jackieho Robinsona. Išlo o jeho prvú veľkú úlohu, ktorá ho zviditeľnila. Taktiež po dohraní príbehu nájdete v záverečných titulkoch správu venovanú zosnulému hercovi:

„S láskou spomíname na šľachetného kráľa Chadwicka Bosemana. Jeho česť, sila a súcit tu ostanú aj pre ďalšie generácie. Wakanda navždy.“

Black Panther 2 bez kráľa T’Challu

Štúdio Marvel Studios nedávno prehovorilo o filme Black Panther 2, keďže fanúšikov zaujímalo, či plánujú Chadwicka oživiť pomocou počítačových efektov. Rovnako sa stalo v Rýchlo a zbesilo 7, kde herec Paul Walker pred svojou smrťou nestihol nakrútiť všetky scény. No bolo potvrdené, že Chadwick oživený pomocou digitálnych efektov nebude. Nižšie si prečítajte oficiálne vyjadrenie.

“Nie. Je tu iba jeden Chadwick a ten už nie je s nami. Náš kráľ nanešťastie zomrel v reálnom svete a nie tom fiktívnom. A stále neprešiel dostatok času, aby sme sa mohli vrátiť k príbehom a aby sme prišli na ten správny spôsob ako si uctiť jeho pamiatku. Je to kapitola udalostí, ktoré nás zasiahli tak nečakane, a práve preto tak skutočne a hrozne bolestivo.”

Nakrúcanie má odštartovať už v júli 2021 v Atlante a trvať by malo šesť mesiacov. Postava Shuri herečky Letitie Wright by mala po Chadwickovi prebrať pomyselnú štafetu a stať sa novým Black Pantherom.

Páči sa vám, akým spôsobom si Marvel uctil Chadwicka Bosemana? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: hypebeast.com, ign.com, thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -