Film Black Panther 2 mieri do produkcie. Vieme, ktorý herec stvárni jedného zo záporákov

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Od smrti herca Chadwicka Bosemana ubehli takmer tri mesiace. 28. augusta nás navždy opustil vo veku 43 rokov po niekoľkoročnom boji s rakovinou hrubého čreva. Až do poslednej chvíle veril, že v boji s rakovinou zvíťazí a opäť sa vráti ako kráľ T’Challa pre Marvel film Black Panther 2. Bohužiaľ, osud to zariadil inak a kráľ Wakandy sa v pokračovaní nevráti.

Štúdio Marvel Studios pred pár dňami prehovorilo o filme Black Panther 2, keďže fanúšikov zaujímalo, či plánujú Chadwicka oživiť pomocou počítačových efektov. Rovnako sa stalo v Rýchlo a zbesilo 7, kde herec Paul Walker pred svojou smrťou nestihol nakrútiť všetky scény. No bolo potvrdené, že Chadwick oživený pomocou digitálnych efektov nebude. Nižšie si prečítajte oficiálne vyjadrenie.

“Nie. Je tu iba jeden Chadwick a ten už nie je s nami. Náš kráľ nanešťastie zomrel v reálnom svete a nie tom fiktívnom. A stále neprešiel dostatok času, aby sme sa mohli vrátiť k príbehom a aby sme prišli na ten správny spôsob ako si uctiť jeho pamiatku. Je to kapitola udalostí, ktoré nás zasiahli tak nečakane, a práve preto tak skutočne a hrozne bolestivo.”

Zdroj: wallpapermaiden.com

Marvel film Black Panther 2 mieri do produkcie

Vydanie je aj napriek tomu stále naplánované na 5. máj 2022, čo potvrdili aj nové správy od portálu The Hollywood Reporter. Tento zdroj tvrdí, že pokračovanie už čoskoro zamieri do produkcie, aj keď štúdio zatiaľ nerozhodlo čo s postavou T’Challu. Nakrúcanie má odštartovať už v júli 2021 v Atlante a trvať by malo šesť mesiacov. Opäť sa tak stane pod réžiou Ryana Cooglera, ktorý nám okrem oscarovej prvej časti priniesol aj športovú drámu Creed.

Vrátiť sa má aj Letitia Wright ako Shuri, Lupita Nyong’o ako Nakia, Winston Duke ako M’Baku a Angela Bassett ako Ramonda. A práve postava Shuri herečky Letitie Wright by mala po Chadwickovi prebrať pomyselnú štafetu a stať sa novým Black Pantherom. Toto uviedol server THR:

„Očakáva sa, že Letitia Wright, Lupita Nyong’o, Winston Duke a Angela Bassett sa pre túto novú časť vrátia, pričom niektorí hovoria, že postava Letitie Wright môže prevziať významnejšiu úlohu.“

shuri fakty

Jedná sa o najlepšiu možnú alternatívu, ktorú poznáme aj zo stránok komiksov. Preobsadenie úlohy Chadwicka Bosemana je totiž vysoko nepravdepodobné a tak budú musieť vymyslieť spôsob, akým vysvetliť absenciu T’Challu. No bolo by veľmi neúctivé, keby jeho postavu „zabili“ mimo obrazovky.

Shuri je Black Pantherom na stránkach komiksov

Po jednom útoku ostal T’Challa pre jeho zranenia v kóme. A keďže Wakanda nemôže byť bez vládcu a ochrancu, Shuri bola ďalšou na rade. Keď chcela prebrať T’Challovu rolu Black Panthera, myslela si, že je pripravená. Boh Panther si však myslel niečo iné. Keď počas rituálu vypila bylinu, ktorá jej mala dať sily Black Panthera, ich Boh ju odmietol.

Shuri ako Black Panther
Zdroj: cbr.com

Myslel si, že je moc arogantná a vždy závidela bratovi jeho pozíciu. Shuri však dokázala opak, keď bol T’Challa v kóme a ona bojovala za svoj ľud aj bez sily Black Panthera. Boh vtedy zmenil svoj názor a sily jej nakoniec dal. Neskôr zachránila celý národ a vyliečila T’Challu, takže sa dostal z kómy. Bast (Boh Panther) jej však dovolil si sily Black Panthera nechať. Mala ich skoro rovnaké ako jej brat, spolu s podobným oblekom.

Ktorý herec stvárni nového záporáka?

Jasným adeptom na úlohu antagonistu vo filme Black Panther 2 bol Namor the Sub-Mariner, taká marvelovská verzia Aquamana v DC. Jeho existencia bola naznačená už vo filme Avengers: Endgame, kedy Okoye (Danai Gurira) hovorila o podvodných zemetraseniach na pobreží Afriky. Práva na túto postavu síce stále vlastní Universal Pictures (rovnako ako na Hulka), no vo filme by sa objaviť mohol.

Každopádne, v úlohe jedného zo záporákov by sa mal objaviť mexický herec Tenoch Huerta. Toho môžete poznať napríklad z Netflix seriálu Narcos: Mexico. Bohužiaľ, jeho úloha zatiaľ nebola bližšie špecifikovaná.

Tenoch Huerta
Zdroj: vice.com

Nakoniec bolo odhalené, že súčasťou projektu ostáva aj šéf Marvel Studios Kevin Feige. No jeho prioritou číslo jedna je vydať všetky seriály na streamovaciu službu Disney+, ktoré budú oficiálnou súčasťou Marvel Cinematic Universe. Budúci rok bude prvým z nich WandaVision a neskôr prídu mnohé ostatné vrátane The Falcon and the Winter Soldier, Loki, Ms. Marvel, Moon Knight, She-Hulk a ďalšie.

Čo hovoríte na aktuálnu situáciu okolo filmu Black Panther 2? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: screenrant.com, ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -