Režisér Michael Bay nadobro končí s Transformermi, so šiestym filmom sa už nevráti!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Režisér Michael Bay nám priniesol štyri Transformers filmy a práve pracuje na piatom dieli s názvom Posledný rytier. Ku šiestej časti sa však už nevráti. Čo to však bude znamenať pre filmovú sériu? Doteraz bol totiž Bay sólovým kreatívnym hlasom série a je jej dušou a srdcom. A aj keď bol prakticky každý jeden film kritikmi zdevastovaný, z finančného hľadiska boli nesmierne úspešné. Celosvetovo totiž filmová séria vygenerovala tržby o výške viac ako 3,7 miliardy dolárov. 

Transformers: Posledný rytier však bude značiť veľkolepý odchod. Štúdio Paramount totiž dalo dokopy skupinu scenáristov na čele s oscarovým Akiva Goldsmanom, aby vytvorili epické rozšírené filmové univerzum s rozsiahlejšou mytológiou. Nadchádzajúci film preto zároveň značí aj začiatok niečoho nového. Zaseje semienka pre pripravované spin-offy, ktorých centrom budú boje Bumblebeeho či animovaný prequel z Cybertronu.

michael bay transformers
Zdroj: wallpapersdsc.net

V nedávnom rozhovore s portálom Fandango Michael Bay definitívne potvrdil, že piaty diel filmovej série značí jeho odchod. Toto povedal režisér:

Filmy čo som natočil sú neskutočne masívne. Vyžiadajú si na vás daň. Už som si tým prešiel dostatočne veľakrát a nesmierne som si to užil. Teraz však odchádzam s veľkolepým finále mojej tvorby. Ako sa vraví, prestať treba v najlepšom. Myslím si, že sa mi darilo a teraz sa môžem zamerať na mnoho iných filmov, ktoré by som rád natočil.

Na otázku, čo by rád natáčal v budúcnosti odpovedal celkom jednoznačne – je zjavné, že sa nad budúcnosťou už zamýšľal a má ju naplánovanú. Odhalil nám teda, že bude pracovať na niečom akčnom a veľmi násilnom, plným krvi s obsiahlym a pútavým príbehom. V skratke, má záujem o niečo, čo je smerované na dospelejšie publikum.

Ako to vidíme my, odchod Michaela Baya bude pre každého prospešný

Nikoho by nemalo prekvapiť, že Bay sa nechce vzdialiť od svojho obľúbeného, výbuchmi prekypujúceho akčného žánru – vzdialiť sa chce iba od obrovských, transformujúcich sa robotov. Musíme však mať na pamäti jedno. Toto nie je prvýkrát, čo režisér ohlásil, že odstupuje od filmovej série. Dokonca to nie je ani druhýkrát. Pôvodne totiž filmár sľuboval a všetci boli presvedčení, že Bay skončí po treťom dieli, a potom opäť po štvrtej časti. Je teda ťažké mu tentokrát naozaj veriť, aj keď je Posledný rytier naozaj ideálnym bodom v príbehu na odchod.

michael bay transformers
Zdroj: hdwallpapers.in

Pre fanúšikov Transformerov a režiséra Michaela Baya by mal byť Posledný rytier zaslúženým rozlúčením. Tí, čo neobľubujú Baya sa zasa môžu tešiť z toho, že filmovú sériu prevezme niekto iný. Štúdiu Paramount to zasa dovolí natočiť kopu ďalších ziskových filmov. A nakoniec, sám Michael Bay môže nasledovať svoje sny a natočiť čokoľvek chce. Ako sa teda zdá, jeho odchod bude pre každého prospešný.

Transformers: Posledný rytier sa do našich kín dostane už 22. júna.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -