Na Slovensku oficiálne skončili dva obľúbené TV kanály

Nenechajte si ujsť

Slováci prišli o dvojicu televíznych staníc

Televízni diváci na Slovensku si už od 1. januára nemôžu naladiť dve televízne stanice. Menovite ide o kanály Discovery Science a DTX (Discovery Turbo Xtra), za ktorými stojí skupina Warner Bros. Discovery. Mediálna skupina plán ukončiť vysielanie dvojice svojich staníc avizovala ešte v septembri tohto roka, informoval o ňom aj portál Parabola.

Discovery Science a DTX by mali vysielanie ukončil vysielanie na konci minulého roka. Prvý menovaný kanál je orientovaný predovšetkým na vedu, techniku, vesmír či psychológiu. DTX svoj obsah sústreďuje predovšetkým na mužské publikum vo veku 18 až 45 rokov a v programe ponúka extrémne športy, rýchle a luxusné automobily a adrenalínovú zábavu. Oba kanály by mali vysielanie ukončiť na konci roka alebo krátko po ňom.

Warner Bros. Discovery

Prevádzkovateľ výrazne šetrí

Skupina Warner Bros. Discovery nešpecifikovala dôvody rušenia svojich staníc, s veľkou pravdepodobnosťou sa na ich konci podpísalo výrazné šetrenie a reštrukturalizácia, ktorá aktuálne v mediálnej spoločnosti prebieha. Vidieť to aj na streamovacej službe HBO Max, kde Warner Bros. Discovery počas roka zrušilo viacero rozbehnutých projektov a časť svojho obsahu skupina predala aj konkurencii.

Mediálna skupina u nás ďalšej vysiela kanály ako Discovery Channel, Cinemax, Animal Planet, Travel Channel, Eurosport a ďalšie. Niektoré z kanálov služby budú na budúci rok integrované do novej streamovacej služby Max, ktorá u nás nahradí HBO Max.

Predstavená bude na jar budúceho roka, už teraz je však isté, že súčasťou novej platformy budú aj športové prenosy zo staníc Eurosport a Eurosport 2. Súčasťou vysielania tak budú napríklad vysielať Olympijské hry 2024 v Paríži, ale tiež tenisové turnaje Grand Slam alebo cyklistické preteky Grand Tours.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -