TOP 22 najlepších sci-fi filmov za posledných 15 rokov, ktoré musíte vidieť

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Looper (2012)

Píše sa rok 2044 a hlavný hrdina patrí medzi looperov, nájomných zabijakov. Tým z budúcnosti posielajú terče, do ktorých sa treba trafiť a splniť misiu. Lenže situácia sa mení v momente, keď čelí hrdina staršej verzii seba samého z roka 2074.

Ona (2013)

Je možné, aby sa človek zamiloval do umelej inteligencie?

O tom, že umelá inteligencia je stále inteligenciou snažiacou sa najviac priblížiť človeku, už vieme, a preto dostaneme aspoň hrubú predstavu toho, prečo Theodor verí, že jeho láska k Samanthe je čistá a skutočná. Samanthu nikdy nevidíme. Počujeme len jej hlas. Jediné, čo vidíme, je Theodor zmietaný rôznymi pocitmi. Tento nenápadný film nesmie chýbať na žiadnom zozname „najlepšie sci-fi filmy“.

Pod kožou (2013)

Nebezpečná a vyspelá mimozemská entita sa dá prirovnať k upírovi. Psychosexuálny mimozemšťan vládne nad ulicami Škótska, kde pravidelne unáša mužov vďaka svojej fyzickej príťažlivosti. Potom, ako ich zvedie, mužov premiestni do mimozemskej dimenzie, kde sú vyzlečení a zbavení životnej energie. Všetko sa však onedlho zmení. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Protichodná farba (2013)

Kris čelí osudnému okamihu svojho života, keď ju bezvýznamný zlodej chytí a nadroguje neznámou látkou. Popri tom sa však v pozadí začína diať niečo väčšie.

Nevedomky sa Kris stáva súčasťou životného cyklu organizmu, ktorý prestupuje mikroskopický svet, prechádza fázami červa, rastliny, živočícha a potom sa začína odznova.

Gravitácia (2013)

On je skúsený astronaut a toto má byť jeho posledná prechádzka vesmírom. Pre ňu je to vesmírna premiéra, je to odborníčka, ktorú prizvali špeciálne na pomoc pri oprave Hubblovho teleskopu.

Z rutinnej akcie sa však stáva tragédia, keď vesmírnu stanicu a všetko na nej zasiahne roj úlomkov zničenej družice. Kowalsky a Stoneová ostávajú jedinými živými členmi posádky a ich nádej na záchranu je menšia ako najmenšie úlomky rakety, na ktorej prileteli.

Snowpiercer (2013)

Po tom, ako ľudia neovereným vynálezom proti globálnemu otepľovaniu pokazili počasie tak, že v mihu zamrzlo všetko, čo dýchalo, sa pár tisícov šťastných napchalo do supervlaku. Vlak sa z nejakého záhadného dôvodu stále pohybuje, k čomu mu slúži záhadný pohon zvaný Svätý stroj.

Tento Orient Expres krúži po predpísanej trati už sedemnásť rokov a evidentne nesmie zastať. Za ten čas sa vymenila jedna generácia cestujúcich, teda celého ľudstva.

Úsvit planéty opíc (2014)

V súčasnosti vyzerá planéta inak: postapokalyptický svet s nedostatkom energie, iným spôsobom života ako v minulosti a zrejme osídlený iba niekoľkými ostrovčekmi ľudstva.

Jeden z nich sa nachádza v San Franciscu a tunajší ľudia majú fatálny problém – do dvoch týždňov sa minie energia a na svetlá či fungovanie potrebujú sprevádzkovať neďalekú vodnú elektráreň. Vďaka incidentu medzi dvoma nie až tak odlišnými rasami však dôjde k napínavej spleti udalostí.

Ex Machina (2014)

Šikovný programátor dostane pozvanie do rezidencie svojho šéfa. Uzavreto žijúci génius potrebuje, aby jeho umelá Ava prešla Turingovým testom a potvrdila tak skutočnosť, že nie je len naprogramovaným strojom, ale aj samostatne zmýšľajúcou bytosťou schopnou vlastných rozhodnutí a citov.

ZDROJCSFD

Mohlo by sa ti páčiť

5 COMMENTS

  1. Masaker s tými reklamami. Dokonca mi tu jedna vyletela počas písania komentára a schovala mi klávesnicu, ďakujem za článok a vašu stránku nadobro blokujem. Toto je choré.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -