TOP 22 najlepších sci-fi filmov za posledných 15 rokov, ktoré musíte vidieť

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Interstellar (2014)

Prach pokryl obydlia, ničí úrodu a vznikajú obrovské búrky, ktoré nútia migrovať ľudí na iné miesta. Jedno je isté: veľa generácií tu už nevydrží a bude potrebné pohnúť sa inam.

Vedci našli spôsob a jednu červiu dieru, cez ktorú by sa mohla vydať posádka do inej galaxie. Je potrebné nahovoriť pilota Coopera na misiu, z ktorej sa nemusí vrátiť. Nikto nevie, čo leží na druhej strane červej diery a či sa misia vôbec podarí. Tento príbeh určite nesmie chýbať na žiadnom zozname „najlepšie sci-fi filmy“.

Marťan (2015)

Sám na Marse. Mnoho rokov cesty vzdialenej od Zeme, sám v pustatine so zásobami jedla len na pár mesiacov a bez akejkoľvek záchrany. Nedokáže sa spojiť so Zemou, aby mohol dať vedieť, že žije. Aj napriek takmer nulovým šanciam na prežitie sa púšťa do dlhého a fyzicky i psychicky náročného boja o svoj život. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Prvý kontakt (2016)

Z ničoho nič na Zem zaparkovalo 12 mimozemských objektov na rôznych lokáciách. Lingvistka Louise sa nechá prehovoriť od armády, aby s mimozemšťanmi, ktorí, samozrejme, nepoznajú žiaden ľudský jazyk, nadviazala kontakt.

Každých 18 hodín sa totižto na jednej z lodí koná na pár minút deň otvorených dverí, a tím má možnosť stretnúť sa s týmito tvormi zoči voči.

Blade Runner 2049 (2017)

Tridsať rokov po udalostiach prvého filmu odhaľuje nový Blade Runner a dôstojník losangeleskej polície K (Ryan Gosling) ukryté tajomstvo, ktoré je tak zásadné, že by mohlo celkom rozvrátiť posledné zvyšky ľudskej spoločnosti.

Toto odhalenie ho núti zahájiť pátranie po Rickovi Deckardovi (Harrison Ford), bývalom Blade Runnerovi losangeleskej polície, ktorý je už 30 rokov nezvestný.

Ready Player One (2018)

Je rok 2045, kedy sa svet ocitá na kraji chaosu a kolapsu. Ľudia však našli spásu v OASIS, rozsiahlom svete virtuálnej reality, ktorý vytvoril geniálny a excentrický James Halliday (Mark Rylance).

Keď Halliday zomrie, odkáže svoje bohatstvo prvému človeku, ktorý nájde skrytý Easter Egg v OASIS. Odštartuje zbesilý závod, do ktorého sa pridáva aj nenápadný Wade Watts (Tye Sheridan). Ten je hodený do šialenej, realite vzdialenej naháňačky za pokladom vo fantastickom svete mystérií, neočakávaných objavov a nebezpečia.

Tenet (2020)

Medzinárodná špionáž, cestovanie v čase a tretia svetová vojna. Geniálny režisér Christopher Nolan opäť raz dokázal, prečo patrí medzi absolútnu špičku filmárov, pričom takmer každý jeho počin patrí medzi tie vôbec najlepšie sci-fi filmy.

ZDROJCSFD

Mohlo by sa ti páčiť

5 COMMENTS

  1. Masaker s tými reklamami. Dokonca mi tu jedna vyletela počas písania komentára a schovala mi klávesnicu, ďakujem za článok a vašu stránku nadobro blokujem. Toto je choré.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -