TOP 22 najlepších sci-fi filmov za posledných 15 rokov, ktoré musíte vidieť

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Duna (2021)

Paul Atreides (Timothée Chalamet) je mladý muž s výnimočným darom, ktorému bol predurčený osud, akému nemôže celkom porozumieť. Musí sa dostať na najnebezpečnejšiu planétu vesmíru, aby zaistil bezpečnú budúcnosť pre svoju rodinu a svoj ľud. Práve tam je možné nájsť vzácnu komoditu – korenie, ktoré dokáže odomknúť plný potenciál človeka.

Paul a jeho rod však nie sú jedinými, kto si robí na planétu a jej zásoby nárok. Črtá sa konflikt, v ktorom prežijú len tí, čo dokážu čeliť svojmu strachu.

Avatar: Cesta vody (2022)

Vizuálne ohromujúcou a strhujúcou akciou vtiahne James Cameron diváka späť do úžasného sveta Pandory, vďaka čomu pôjde o filmový zážitok najvyššej intenzity. Dej sa odohráva po uplynutí viac ako desiatich rokov od udalostí z prvého filmu.

Avatar: Cesta vody prináša príbeh rodiny Sullyovcov (Jakea, Neytiri a ich detí). Sledujeme hrozby, ktorým rodina čelí, odhodlanie, s ktorým si jej členovia poskytujú pomoc, zápasy o prežitie, i tragédie, ktoré ich postihnú.

Tvorca (2023)

Hlavný hrdina Joshua, vojnami zocelený bývalý agent špeciálnych jednotiek, ktorý smúti za za svojou nezvestnou ženou je naverbovaný, aby vypátral a zabil TVORCU, nepolapiteľného architekta pokročilej umelej inteligencie, ktorý vyvinul záhadnú zbraň so schopnosťou ukončiť vojnu… a ľudstvo ako také.

Joshua a jeho tím elitných agentov sa vydávajú cez nepriateľské línie, do temného srdca územia okupovaného umelou inteligenciou, aby zistili, že zbraň, ktorá má zničiť svet, je umelá inteligencia v podobe malého dieťaťa.

Duna: Časť druhá

V druhom pokračovaní epickej ságy sa Paul Atreides (Timothée Chalamet) spojí s Chani (Zendaya) a Fremenmi, aby sa pomstil sprisahancom, ktorí zničili jeho rodinu, a snaží sa zabrániť hroznej budúcnosti, ktorú môže predpovedať iba on.

Duna: Časť druhá sa zaradila ku tým filmom, na ktoré sa naozaj oplatilo čakať. Aj v našej recenzii popisujeme, prečo aký je výsledok veľkolepý, s perfektnými hereckými výkonmi, úžasným vizuálom a skvelou hudbou. Z Duny sa vďaka tomuto pokračovaniu stala jedna z najväčších a najlepších novodobých sci-fi ság.

Videli ste aspoň polovicu z týchto snímok? Alebo ste si medzi nimi dokonca našli svoj obľúbený film? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: csfd.cz, Continental film, CinemArt SK,

ZDROJCSFD

Mohlo by sa ti páčiť

5 COMMENTS

  1. Masaker s tými reklamami. Dokonca mi tu jedna vyletela počas písania komentára a schovala mi klávesnicu, ďakujem za článok a vašu stránku nadobro blokujem. Toto je choré.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -