Aj sexuálne chúťky tínedžerov sa dajú skvostne natočiť. Toto je 10 najlepších „teen“ komédií!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

TOP 10: Najlepšie „teen“ komédie

Americká stredná škola nás vždy priťahovala. Chceli sme hrať futbal, chodiť s roztlieskavačkou, užiť si maturitný ples a vypisovať prihlášky na vysokú. Podobné témy rozoberali tvorcovia tých najznámejších filmov pre adolescentov, samozrejme, s prímesou sexu, alkoholu a bláznivých situácii, ktoré hrdinov dostávali do problémov. Množstvo takýchto filmov by ste hľadali vo vodách priemerných a pozabudnutých nepodarkov, týchto pár hitov sa však skutočne vydarilo. Toto sú totiž tie najlepšie tínedžerské komédie v histórii kinematografie.

10. Sexbomba od vedľa (2004)

najlepšie tínedžerské komédie
Zdroj: wallpaperflare.com

Matthew Kidman je študentom na strednej škole a má tesne pred maturitou. Namiesto toho, aby poriadne vyvádzal a užíval si posledné dni na strednej, urputne študuje, aby získal štipendium na prestížnej škole Georgetown. Raz však uvidí, ako do susedného domu prichádza krásna blondínka. Samozrejme, že je ňou očarený.

Na jeho počudovanie má u nej šancu, všetko sa však zmení, keď sa Matthew dozvie, že ide o pornohviezdu. Tvorcom sa aj napriek téme podarilo vybalansovať ľahký nadhľad a vytvoriť skvelú atmosféru ako pre neplnoletých tínedžerov, tak aj pre dospelých divákov. Tých určite potešila krásna Elisha Cuthbert, no dobrými výkonmi sa mohli pochváliť aj Emile Hirsh, Paul Dano (Batman) či Timothy Olyphant (Hitman).

9. Ľahko ju zbaliť (2010)

najlepšie tínedžerské komédie
Zdroj: pinterest.com

Stredoškoláčka Olive si medzi svojimi rovesníkmi pripadá neviditeľná, preto raz svojej najlepšej kamoške povie, že prežila víkend plný sexu so študentom z vysokej školy. Táto klebeta sa roznesie po celej škole a Olive už zrazu tak neviditeľná nebola. Pozornosť chlapcov sa jej zapáčila, a tak sa rozhodne túto fámu ešte viac priživovať.

Herečka Emma Stone si v začiatkoch svojej kariéry zahrala v niekoľkých podobných filmoch, a práve tento určite patrí medzi tie najlepšie tínedžerské komédie.

8. Juno: Nezrelá na dieťa (2007)

najlepšie tínedžerské komédie
Zdroj: viaplay.no

Juno, 16-ročná stredoškoláčka, práve zistila, že je tehotná. Otcom je taktiež stredoškolák, no rozhodne to nie je jej priateľ. Chystá sa na potrat, pretože je to pre ňu tá najlepšia možnosť. Jej dobrá kamarátka ju však od toho odhovorí. A tak začína tehotenská cesta mladej ženy, ktorá je plná nevoľnosti, stresu z budúcnosti a, samozrejme, opuchnutých nôh.

Filmom Juno sa preslávila herečka Ellen Page, ktorú však v súčasnosti poznáte ako herca Elliota Pagea. Okrem neho si vo filme zahral aj Michael Cera, Jason Bateman či Jennifer Garner.

7. Bezmocná (1995)

najlepšie tínedžerské komédie
Zdroj: cnn.com

Typická americká tínedžerka Cher si žije svoj skvelý stredoškolský život, až kým sa nezačne nudiť. Našťastie však do školy prišla nová študentka, ktorú si Cher a aj kamoška Dion môžu „upraviť“ podľa svojej chuti. Z roztomilej Tai sa však stane nafúkaná sexi kosť, ktorá má dokonca zálusk na Cherinho nevlastného brata. Sama Cher však zisťuje, že jej nevlastný brat, ktorý, samozrejme, nie je jej pokrvný príbuzný, má niečo do seba.

V pohodovej tínedžerskej komédii si zahralo hneď niekoľko veľkých mien, začínajúc s hlavnou hviezdou Aliciou Silverstone. Tej skvelo sekundovali Stacy Dash či Brittany Murphy. Cherinho nevlastného brata si zahral Paul Rudd, dnes známy skôr ako Ant-Man.

6. Prci, prci, prcičky (1999)

najlepšie tínedžerské komédie
Zdroj: blockbuster.dk

Medzi tie najlepšie tínedžerské komédie patrí určite aj tento kultový film. Jim je obyčajný stredoškolák, ktorý túži len po jednom, a to konečne sa zbaviť svojho prekliateho panictva. Nie je však sám, aj jeho najbližší priatelia majú takú istú túžbu. Preto spoločne uzavrú pakt, že všetci prídu o panictvo po maturitnom plese. Aby to však vyšlo, musia si všetci nájsť partnerky.

Legendárna honba za naplnením sexuálnych chúťok pobavila divákov po celom svete. Vďaka nej vznikla aj jedna z najznámejších postáv vo svete kinematografie menom Steve Stifler.

5. Superbad (2007)

Superbad
Zdroj: pluggedin.com

Evan a Seth sú priateľmi už od škôlky. Na strednej škole boli neustále spolu, tá sa však teraz končí a obaja sa rozídu a pôjdu na odlišné univerzity. To však ani jeden z nich nechce riešiť, pretože sa blíži maturitný večierok a obaja chalani majú svoje plány. Tie im však nevyjdu, ak na párty nezoženú alkohol. Všetko by však mal vyriešiť Fogell, ktorý má falošný občiansky preukaz. Napokon sa ale veci poriadne skomplikovali a táto trojica zažije večer, na ktorý budú spomínať aj na vysokej škole.

V tejto uletenej komédii Judda Apattowa sa predstavili A-čkové hollywoodske hviezdy akými sú Jonah Hill (Vlk z Wall Street), Michael Cera (Juno), Seth Rogen (Nabúchaná), Emma Stone (La La Land) či Bill Hader (To: Kapitola 2).

4. Ladíme / Pitch Perfect (2012)

Ladíme
Zdroj: vanityfair.com

Beca, nová študentka na vysokej škole, si myslí, že nezapadne do žiadnej partie, pretože je na to skrátka príliš dobrá. Napokon sa však zhodou náhod ocitne v dievčenskej kapele The Bellas, a práve tam zistí, že vie skutočne dobre spievať, a to nielen v sprche. The Bellas však potrebujú osviežiť a priniesť do svojho repertoáru niečo nové. A práve o to sa chce Beca postarať.

Skvelá, ladná komédia plná výborných vystúpení a chytľavých piesní u divákov zabrala, a tak prišli ešte ďalšie dve pokračovania. Hlavnú postavu Becu si zahrala speváčka a herečka Anna Kendrick. Tento počin rozhodne patrí medzi tie najlepšie tínedžerské komédie.

3. Daj mi tvoje meno (2017)

Timothée Chalamet
Zdroj: puentera.medium.com

Sedemnástročný Eli vôbec nie je nadšený z toho, že si jeho rodičia pozvali do domu hosťa. Ide totiž o amerického študenta, s ktorým zrejme nemá vôbec nič spoločné. Keď však spolu strávia viac času, Eli zisťuje, že medzí nim a atraktívnym študentom vzniká niečo viac, ako len priateľstvo.

Film podľa knižnej predlohy Andrého Acimana získal 4 nominácie na Oscara, z ktorých sa jedna ušla aj hercovi menom Timothée Chalamet, ktorý predviedol famózny výkon. Okrem neho si v tejto dramaticky ladenej komédii zahral aj škandalózny herec Armie Hammer.

2. Ona je on (2006)

Ona je on
Zdroj: imdb.com

Viole sa zrúti celý svet v momente, keď zrušia jej stredoškolský futbalový tím. A takisto ju jej priateľ, taktiež futbalista, podrazí v momente, keď ju nevezme do mužského tímu. Viola tak urobí všetko preto, aby sa tomuto mužstvu pomstila. Dokonca je schopná prezliecť sa za svojho brata, aby tak mohla nastúpiť v zápase proti svojmu bývalému priateľovi.

Komédia plná bláznivých situácii, vtipných momentov či lásky k futbalu bola skutočne skvelo obsadená. Hlavnú úlohu si strihla herečka Amanda Bynes, ktorej sekundovali debutujúci Channing Tatum a Vinnie Jones v úlohe trénera.

1. Protivné baby (2004)

Protivné baby
Zdroj: antaranews.com/

Cady Heronová zažila svoj prvý školský deň vo veku 16 rokov. Dovtedy sa totiž učila doma so svojimi rodičmi v Afrike. Cady nevie, ako to medzi tínedžermi na strednej škole chodí, a ako schválne hneď narazí na tamojšiu kráľovnú Reginu Georgeovú. Všetkými obdivovanú, ale aj nenávidenú blondínku, ktorá má vždy pri sebe svoje „prisluhovačky“. Na odporučenie svojej novej kamarátky Janice sa Cady rozhodne infiltrovať medzi tieto slečny, zvané The Plastics, aby mohla zničiť celú ich bandu od základu.

Skvostná tínedžerská komédia sa zameriava na problémy dievčat nielen na strednej škole. Okrem skvelého námetu sa film môže pýšiť aj skvelým hereckým obsadením, na čele s Lindsay Lohan, Rachel McAdams či Amandou Seyfried.

Toto sú podľa nás tie najzaujímavejšie, najvtipnejšie a celkovo tie najlepšie tínedžerské komédie v histórii. Súhlasíte s poradím v tomto rebríčku? Chýba vám tu nejaký film, alebo by ste niektorý z rebríčka vyradili? Napíšte nám do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -