Poznáme najpopulárnejší film od Netflixu tohto roka. V sledovanosti ho dokázal poraziť iba jeden titul

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Streamovacie služby ako Amazon Prime Video, HBO GO, Disney+ alebo práve Netflix sú záchranou roku 2020. Kinosály po celom svete vrátane tých na Slovensku sú zatvorené a hollywoodske štúdiá odkladajú vydanie svojich filmov na rok 2021. Naše obývačky sa tak museli premeniť na domáce kiná a filmový či seriálový obsah sme konzumovali práve zo streamovacích platforiem.

Gigant Netflix nám počas roka priniesol plnú knižnicu nových titulov a my vieme, ktoré z nich boli najviac populárne. Server Variety totiž zhrnul prehľad toho, ktoré filmy a seriály kraľovali rebríčkom priamo v aplikácii Netflixu. A zatiaľ najpozeranejší film na Netflixe tohto roka vás nepochybne prekvapí.

Netflix nová funkcia
Zdroj: techcrunch.com

Skóre popularity počítali podľa toho, koľko dní sa dané filmy a seriály nachádzali v zozname TOP 10 na Netflixe. Aktuálne dáta pochádzajú z rozmedzia medzi aprílom 2020 a októbrom 2020. Vôbec najpopulárnejším originálnym filmom od Netflixu je Hubie Halloween, ktorý si toto miesto stihol získať za jediný mesiac od vydania.

Halloweenska komédia s Adamom Sandlerom v hlavnej úlohe síce nezískala najpriaznivejšie hodnotenia od kritikov, no aj napriek tomu je tohtoročným hitom. Film vzišiel zo šesť-filmovej spolupráce medzi hercom a Netflixom, ktorá končí tento rok. Ale (ne)musíte sa báť, zatiaľ ju predĺžili o ďalšie štyri filmy. No aj napriek jeho veľkej popularite je tu jeden film, ktorý bol tento rok ešte obľúbenejší.

Adam Sandler Sandlerverse
Zdroj: decider.com

Najpozeranejší film na Netflixe

Síce sa nejedná o originálny titul od Netflixu, no vyššie na zozname sa nachádza poľská dráma 365 dní. Áno, táto európska odnož Päťdesiat odtieňov sivej dokázala v sledovanosti poraziť aj Adama Sandlera. Čo sa seriálov týka, najviac sa darilo The Umbrella Academy, ktorá tento rok dostala druhú sériu.

Druhé miesto patrí šialenej šou Tiger King a bronzovú medailu si odnáša Cobra Kai, ktorá k Netflixu prešla z YouTube Red (YouTube Premium). Minulý mesiac (október) okrem filmu Hubie Halloween dominoval romantický seriál Emily in Paris či hororová lahôdka The Haunting of Bly Manor. Celý zoznam nájdete rozpísaný nižšie.

 1. The Umbrella Academy (originálny seriál)
 2. Tiger King (originálny seriál)
 3. Cobra Kai (originálny seriál)
 4. Ozark (originálny seriál)
 5. Space Force (originálny seriál)
 6. 365 dní (získaný film)
 7. 13 Reasons Why (originálny seriál)
 8. Hubie Halloween (originálny film)
 9. Outer Banks (originálny seriál)
 10. Emily in Paris (originálny seriál)
 11. Unsolved Mysteries (originálny seriál)
 12. Dead to Me (originálny seriál)
 13. The Haunting of Bly Manor (originálny seriál)
 14. Away (originálny seriál)
 15. Schitt’s Creek (získaný seriál)

*získané dáta pochádzajú z amerického Netflixu

Ktoré z vyššie spomenutých filmov a seriálov ste na Netflixe videli aj vy? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: movieweb.com, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -