Toto sú netradičné vianočné filmy, ktorými nahradíte Popolušku či Sám doma a zabavíte sa

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Netradičné vianočné filmy

Všetci si na Vianoce opakovane pozrieme tie najklasickejšie filmy ako sú Sám doma, Tri oriešky pre Popolušku či Perinbabu. Niekedy to však už človeka omrzí, a tak sa snaží nájsť niečo nové s dobrou vianočnou atmosférou, pričom sa aj pobaví.

No takmer každý film od Hallmarku či Netflixu sa nezaobíde bez umelého vianočného sentimentu. My vám toto hľadanie dnes uľahčíme, toto sú totiž tie najlepšie, avšak netradičné vianočné filmy, ktoré rozhodne stoja za to.

10. Ako prežiť Vianoce (2004)

Tento kúsok rozhodne nepatrí medzi tradičné vianočné filmy. A to aj napriek účasti takých hviezd, akými sú Ben Affleck, James Gandolfini či Christina Applegate.

Hlavná postava Drew (Affleck) chytá vždy okolo Vianoc neskutočnú depku. Drew sa totiž bojí, že bude na Vianoce sám. Preto sa rozhodne pre šialený experiment, ktorý ho dovedie až do domu, v ktorom vyrastal. Tam narazí na ďalšiu netradičnú rodinku a rozhodne sa urobiť s nimi dohodu. Dá im 250 000 dolárov, aby u nich mohol stráviť Vianoce tak, ako si to vždy predstavoval. Filmu nechýba ani klasický vianočný nádych, no na druhej strane sa aj pekne pobavíte pri niektorých skutočne bizarných scénkach.

9. Vianoce na nože (2006)

Steve Finch (Matthew Broderick) žije so svojou rodinou v pokojnej štvrti, až kým sa do susedného domu nepresťahuje Buddy Hall (Danny DeVito) aj so svojou rodinou. Ten mu kradne ráno noviny a dokonca mu ukradne aj Vianoce, keď na svoj dom zavesí tisícky žiaroviek.

Prečo? Buddy totiž dostane šialený nápad, že vďaka tomu bude jeho dom viditeľný až z vesmíru. Táto absolútna Buddyho túžba však vôbec nezaujíma Fincha, ktorého trápi len to, že mu Buddyho svetielka a hudba nedovolia spávať. Tento rodinný film vás určite skvelo pobaví, nehovoriac o hereckých hviezdach a ich skvelých výkonoch.

8. Vianočná párty (2016)

Brutálna vianočná komédia plná hereckých hviezd, akými sú Jason Bateman, Jennifer Aniston, Olivia Munn či T. J. Miller. Firemná politika ruší všetky vianočné večierky. Aby však získali dôležitého klienta, musia zamestnanci Zenoteku urobiť tú najväčšiu vianočnú párty v histórii firmy. Samozrejme sa to neskutočne zvrtne, čo je len dobré, pretože pre divákov to je neskutočná zábava.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -