Nikto z nás nie je pripravený na tieto novinky. V 2024 zadefinujú budúcnosť televízie a filmu

Nenechajte si ujsť

Začína sa nová éra televíznej zábavy

Zdá sa, že po úspechu Mortal Kombat, seriálového The Last of Us či Ježka Sonica sa začína strhávať lavína herných adaptácií. Kým v minulosti sa k nakrúcaniu filmov a seriálov podľa hier pristupovalo skôr opatrne, aktuálne už na zozname slávnych hier nenájdeme azda žiadnu slávnu sériu, ktorú by sa niektorá z veľkých hollywoodskych spoločností či streamovacích služieb nechystala sfilmovať.

V príprave sú tak doslova desiatky filmov a seriálov postavených na herných značkách, ktoré budú vo veľkom definovať budúcnosť filmu a televízie. Tu sú novinky, na ktoré sa tešíme najviac.

Fallout – 12. apríl 2024

Herná séria Fallout sa okrem jedinečného výtvarného zasadenia preslávila aj skvelým humorom a poriadne uletenými postavami. Práve tieto hlavné budú chcieť tvorcovia Jonathan Nolan a Lisa Joy, známi zo série Westworld, preniesť aj do seriálu od seriálovej novinky Amazonu.

Príbeh sa zameria na Lucy, preživšiu optimistku, ktorá strávila svoj život v kryte a vydáva sa na záchrannú misiu. Hráči budú spojitosť s niektorou z hier hľadať márne, seriálový Fallout ponúkne vlastný príbeh, bude však zasadený do rovnakého sveta s veľkým rešpektom k predlohe. To potvrdzuje aj prvý trailer.

Borderlands – 9. august 2024

Farebná, chaotická, štýlová a nesmierne vtipná. Asi tak by sa dala nazvať akčná séria Borderlands, ktorá je okrem bláznivej akcie zaujímavá aj jedinečným výtvarným prevedením. Na budúci rok sa hra dočká celovečerného filmu, o ktorý sa postará Eli Roth. Nepôjde o žiadne filmové béčko, Roth totiž na filme spolupracoval s oceňovaným tvorcom Craigom Mazinom, ktorý sa postaral o seriálové hity Černobyľ a spolupracoval tiež na seriáli The Last of Us.

Nemenej zaujímavé bude aj herecké obsadenie. Vo filme uvidíte Cate Blanchett, Jamie Lee Curtis alebo Kevina Hearta. Príbeh sa zameria na známu lovkyňu pokladov Lilith, ktorá sa v sprievode bláznivých postáv vydáva na schátranú planétu hľadať dcéru šéfa mocnej korporácie Atlas.

Sonic the Hedgehog 3 (20. december)

Kto by bol pred premiérou v roku 2020 povedal, že z Ježka Sonica sa po nákladných prerábkach a nekonečnej produkcie napokon stane celosvetový hit. A predsa. Prvý film v kinách zarobil cez 300 miliónov, pokračovanie išlo ešte o 100 miliónov vyššie. Štúdio Paramount preto odkleplo zelenú aj ďalšiemu pokračovaniu, v ktorom sa na režisérsku stoličku opäť posadí Jeff Fowler.

Pri obsadení sa môžeme tešiť na návrat Bena Schwartza ako Sonica, Colleen O’Shaughnessey ako Tails, Idrisa Elbu ako Knucklesa a Jamesa Marsdena ako Toma Wachowskeho. Naopak, Jim Carrey ako hlavný antagonista Dr. Robotnik sa nevráti, namiesto neho hlavným záporákom bude temná verzia Sonica menom Shadow the Hedgehog. Ten sa v krátkosti objavil už v druhom filme, teraz dostane výrazne väčší priestor. Okrem tretieho filmu sa pripravuje aj televízna séria Knuckles, ktorá bude štartovať na SkyShowtime začiatkom budúceho roka.

Knuckles Ježko Sonic
TMDB

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -