Čo sa to deje? Ďalší herný gigant bol hacknutý, v ohrození je 900 GB dát

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Ubisoft zabránil ďalšej katastrofe

Ďalšia veľká herná spoločnosť hlási bezpečnostný prienik. Po Rockstare a čerstvom úniku Insomniac Games, ktorý odhalil obrovské množstvo zákulisných detailov a vypustil do sveta aj hrateľnú ukážku hry Wolverine, padla za obeť hackerom ďalšia herná veľmoc. Tentokrát sa hackeri nabúrali do serverov Ubisoftu a pokúsili sa ukradnúť takmer 900 GB dát.

Bezpečnostný prienik sa podľa Insider Gaming odohrať ešte 20. decembra. Útočníci sa dostali na servery európskeho herného giganta, kde mali neobmedzený prístup takmer celé dva dni. Počas tohto času hackeri mali prístup do programov akoSharePoint, Confluence, Microsoft Teams a ďalších interných systémov. Hackeri sa tiež aktívne pokúšali získať dáta používateľov Rainbow Six Siege.

Rainbow Six Siege
Zdroj: microsoft.com

V tomto čase už Ubisoft proti útočníkom zasiahol a podľa správ spoločnosti úspešne zamedzil aj odcudzeniu 900 GB dát, ktoré sa snažili získať. Ubisoft však škody stále vyhodnocuje a zatiaľ nie je jasné, ku akým súborom sa hackeri v skutočnosti dostali.

Ubisoft kybernetickému útoku nečelí prvýkrát. V decembri 2021 sa hackeri dostali k časti dát používateľov hernej série Just Dance. Omnoho vážnejšiu hrozbu spoločnosť musela riešiť v marci 2022, keď sa do serverov podarilo nabúrať hackerskej skupine Lapsus$. Výsledkom vtedy bola dočasná nedostupnosť niektorých hier spoločnosti, rovnako ako resetovanie hesiel všetkých používateľov služieb Ubisoftu.

Obeťami aj ďalší

Práve hackerská skupina Lapsus$ je na poli útokov na technologické spoločnosti nechvalne známa. V septembri minulého roka sa jej členovia úspešne nabúrali aj do Rockstaru a pokúsili sa spoločnosť vydierať.

Rockstar sa s útočníkmi o podmienkach odmietal baviť, na internet sa preto dostalo takmer 100 videí z pripravovanej hry GTA VI, spoločne s ďalšími detailmi ohľadom plánov i fungovania spoločnosti. Útočníci boli v tomto prípade chytení a iba pred pár dňami spoznali svoj trest.

Podobnú krízu teraz rieši aj veľký herný vývojár Insomniac Games. Útočníci si počas bezpečnostného prieniku, ktorý trval približne 20 až 25 minút odniesli 1,3 milióna súborov a žiadali od Sony výkupné. Ani v tomto prípade k jeho zaplateniu neprišlo, takmer všetky dáta, vrátane hrateľných ukážok pripravovanej hry Marvel’s Wolverine bolo vypustených online.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -