FilmyOdporúčame

Nick Fury ukrýva jedno veľké tajomstvo… Čo nám o ňom Marvel odhalil?

Pozor! Odpoveď na otázku, či je Nick Fury v MCU ten, za koho sa vydáva, je veľký spoiler pre film Spider-Man: Ďaleko od domova.

Ach, ten náš milovaný Marvel Koľkokrát nás už tvorcovia stihli zaskočiť, prekvapiť či ohromiť? Keby sme to mali spočítať, boli by sme tu niekoľko hodín. A aj práve preto si diváci tak zamilovali MCU.

Čo odhalil trailer na Spider-Mana

Zdroj: in.ign.com

Keď si človek zvykne, že nič, čo vidí, nemusí byť tak, ako sa na prvý pohľad zdá, neustále je v napätí a rozmýšľa nad tým, čo by mohlo byť. Asi najdokonalejším príkladom prekvapení v marvelovkách je Avengers: Infinity War, no novinka Spider-Man: Ďaleko od domova mu konkuruje!

Nick Fury v MCU

prvá potitulková scéna nám dala poriadne zabrať… Tá totižto predstavila v MCU jednu z najikonickejších postáv súvisiacich so Spider-Manom. Tá druhá však zaráža trochu iným štýlom. Čo sa v nej teda stane?

spider-man

Zdroj: cbr.com

Nick Fury a Maria Hill spolu idú v aute, keď sa z ničoho nič premenia na zelených mimozemšťanov – tí, ktorí videli Captain Marvel vedia, že ide o Skrullov. A nie len tak všelijakých. Konkrétne ide o Talosa (Ben Bendelsohn) a Soren (Sharon Blynn), pár utečencov, ktorých vyhnala z domovov vojna s rasou Kree.

“Ako som mal vedieť, že to celé bolo falošné?,” povedal Talos, keď odhalil svoju ozajstnú identitu. “Musíme zavolať Nickovi!,” povedali. Tým nám tvorcovia jasne dali vedieť, že predstieral, že je Nick Fury počas celého filmu Spider-Man: Ďaleko od domova. No čo potom robil skutočný Nick Fury?

nick fury je skrull

Zdroj: moviefone.com

Skutočný Nick Fury (Samuel L. Jackson) sa nachádza niekde na pláži a relaxuje. Teda tak to vyzeralo na prvý pohľad. Po pár sekundách totižto vidíme, že ide len o hologram. V skutočnosti je na obrovskej vesmírnej lodi, ktorá letí ktovie kam. “Všetci späť do práce!,” povie Fury popri tom, ako si dáva papuče a tiež ukončuje svoju dovolenku.

Čo sa to deje?

Táto scéna je celkom jednoducho vysvetliteľná: Nick Fury sa chystá vziať Avengerov do vesmíru. Dozvedáme sa, že udalosti na Zemi sú už preňho slabý čaj, preto sa spolu so Skrullmi vydal do vesmíru, kde (pravdepodobne) spoločne stavajú novú základňu pre superhrdinov. Znamená to, že prichádza ešte ďaleko väčšia galaktická hrozba, na ktorú sa musia pripraviť?

Sám Kevin Feige ešte dávnejšie povedal, že “Skrullovia budú pre budúcnosť MCU veľmi dôležití.” Doteraz sme nechápali, akým spôsobom, no už to začína byť jasné. Teraz si už len musíme počkať. Sme zvedaví, kam nás a našich obľúbených hrdinov Nick Fury zavedie tentokrát.

Ako ste reagovali, keď ste v kine videli túto potitulkovú scénu? Šokovalo vás, že Nick Fury v MCU nie je na Zemi, ale niekde vo vesmíre? Čo to podľa vás znamená pre budúcnosť univerza? Vaše názory a predpovede nám napíšte do komentárov!

Zdroj: theverge.com, polygon.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  FilmyTrailery

  James Bond sa poslednýkrát vracia v prvom traileri na film No Time to Die

  Pridaj komentár