Poľské Allegro prevalcuje slovenský online trh nízkymi cenami. Spoznali sme aj osud Mall.sk

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Allegro spúšťa online trhovisko na Slovensku

Najväčšie trhovisko európskeho pôvodu spustilo na Slovensku allegro.sk. Táto expanzia je súčasťou pokračujúceho rastu Allegro v strednej Európe a nasleduje spustenie v Čechách, kde spoločnosť získala viac ako 1,6 milióna aktívnych kupujúcich za menej ako rok.

Samotná platforma Allegro nedrží drvivú väčšinu ponúkaného tovaru na sklade, ale len združuje rôznych obchodníkov na jednom mieste. Zákazníci tak dostanú širokú ponuku sortimentu za bezkonkurenčné ceny.

Predajcovia – maloobchodní dodávatelia na druhú stranu ocenia jednoduchý prístup ku veľkému množstvu nakupujúcich. Allegro im taktiež ponúka zlepšenie procesu predaja vďaka svojim technologickým a finančným riešeniam, analytickým nástrojom a ľahkej integrácii s ich vlastnými e-shopmi.

Allegro sa naplno prispôsobilo slovenskému trhu – od jazyka, meny a spôsobov dopravy, vrátane doručenia do siete odberných miest Packeta v rámci celého Slovenska. Aktuálne cez platformu ponúka svoj tovar na Allegro.sk už 20 tisíc maloobchodných spoločností.

allegro sk
Zdroj: Allegro

Ak nájdete niekde nižšie ceny, vrátia vám rozdiel

Allegro.sk sľubuje široký výber produktov, aktuálne na stránke podľa slov predstaviteľov spoločnosti nájdete 100 miliónov ponúk. Katalóg produktov zahŕňa všetko od elektroniky, domova a záhrady, športu a voľného času, výrobkov pre deti, automobilov, cez módu a obuv, zdravie a krásu, knihy, až po médiá, zberateľské predmety a umenie.

Okrem výberu chce online trhovisko zaujať aj nízkymi cenami. Pripravili si pre zákazníkov dokonca akciu, vďaka ktorej vrátia zákazníkom 150 % rozdielu ceny, ak nejaký produkt z Allegro nájdu na inom webe lacnejšie. Peniaze nevyplácajú, ale poskytujú vo forme kupónu na ďalší nákup.

Okrem toho ponúkne Allegro vlastnú službu predplatného Smart!, ktorá stojí 11,99 eura ročne. Zákazník tým získa dopravu zadarmo na odberné miesto pri minimálnej hodnote objednávky 12,90 eura alebo bezplatné doručenie domov pri objednávkach od 21,90 eura. K dispozícii je aj skúšobná ponuka na úvod: 5 bezplatných doručení počas prvých 6 mesiacov.

Program Allegro Protect prináša komplexnejšie riešenie reklamácií na online trhovisku. Ak sa zákazníkovi nepodarí problém vyriešiť priamo s obchodníkom, dostane do 48 hodín refundáciu až do výšky 4 000 eur.

allegro
Zdroj: Allegro

Okrem portálu allegro.sk je k dispozícii aj mobilná aplikácia Allegro dostupná pre zariadenia iOS aj Android, ktorá ponúka uvítací kupón 10 eur na prvú objednávku v rámci aplikácie, ktorý je možné uplatniť pre objednávky nad 50 eur.

„Z našich prieskumov vyplýva, že slovenskí zákazníci od Allegro očakávajú výhodné ceny, široký sortiment a spoľahlivé nakupovanie podložené overenými hodnoteniami od ostatných používateľov. Sme odhodlaní tieto očakávania na Slovensku nielen splniť, ale aj prekročiť,“ uviedol Matthias Frechen, obchodný riaditeľ spoločnosti Allegro.

Čo sa stane s Mall.sk?

Spustenie Allegro prináša aj vyriešenie situácie ohľadom Mall.sk. Poľská skupina pred 3 rokmi odkúpila českú skupinu e-shopov MALL Group. Slovenský e-commerce gigant nakoniec nekončí, ale bude pokračovať v prevádzke ako samostatná platforma a zároveň jeden z obchodníkov na Allegro.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -