Filmy

Vieme, proti komu si zabojuje Batman Roberta Pattinsona. O koho ide?

Nový protivník Batmana

Po nedávnom úspechu v podobe Jokera nabrali filmy od DC nový dych. Zdá sa, že štúdio po dlhých rokoch pokusov a omylov prišlo na recept temného a realistického príbehu, ktorý sa páči bežným divákom aj skalným fanúšikom komiksov. Jedným z tých bližších pokusov bude sólový príbeh Temného rytiera, ktorý si pozrieme v lete roku 2021. No a okrem titulného herca a ďalších informácií už vieme, kto bude nový protivník Batmana.

Ako informuje The Hollywood Reporter, k produkcii filmu sa pripája herec Paul Dano. Poznať ho môžete z filmu Čierna Krv, kde si zahral Elia Sundaya. Tiež vám môže byť povedomý z počinov ako Malá Miss Sunshine, Love & Mercy či 12 Years a Slave. No a koho si tento talentovaný herec v novom Batmanovi zahrá? Bude to The Riddler.

The Riddler v skratke

Vytvorili ho legendárni Bill Finger a Dick Sprang. The Riddler, taktiež známy ako Edward Nygma či E. Nigma, je jedným z najznámejších záporákov sveta DC Comics. Na stranách komiksov sa poprvýkrát ukázal v 140. vydaní Detective Comics v roku 1948.

Superzloduch The Riddler sa snaží bojovať s Batmanom nie fyzicky, ale psychologicky. Porovnáva si s ním inteligenciu a neustále sa snažia jeden druhého oklamať. Edward Nygma za sebou neustále zanecháva hádanky, z čoho vychádza aj jeho meno (hádanka = riddle po anglicky, pozn. redaktora). Jeho interakcie s Temným rytierom sú natoľko obľúbené, že z hľadiska popularity je len kúsok pod samotným Jokerom. Sme preto zvedaví, čo tvorcovia spravia s Riddlerom v pripravovanej sólovke.

Nový protivník Batmana

Zdroj: thelooper.com

O filme The Batman (2021)

Film The Batman by sa do kín mal dostať v lete roku 2021. O réžiu sa postará Matt Reeves, ktorý bude vychádzať z vlastného scenára. Robert Pattinson bol prvý oficiálne potvrdeným herec, ktorý sa ku projektu pripojil. Samozrejme, on sa ukáže v hlavnej úlohe Brucea Waynea, z ktorého sa stane ikonický Temný rytier.

Nedávno tiež boli potvrdené správy o dvoch ďalších hercoch, ktorí sa v novinke objavia. Prvou z nich je Zoe Kravitz, ktorá stvárni ikonickú Catwoman. Druhým je Jeffrey Wright, ktorý si zahrá komisára Gordona.

Zdroj: twitter.com, hollywooderpoter.com, screenrant.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Pozrite si exkluzívny pohľad na uniknuté zábery z filmu Avatar 2 (SPOILERY)

  Filmy

  Film Matrix 4 dostal povolenie natáčať na Slovensku. Online je aj nový teaser

  Filmy

  Scarlett Johansson získala hlavnú úlohu vo filme Notorious B.I.G. vs Tupac. Koho tam stvárni?

  Filmy

  6 zloduchov, ktorým by mohol čeliť Tom Holland ako Spider-Man v nasledujúcom filme

  Pridaj komentár