Vieme, proti komu si zabojuje Batman Roberta Pattinsona. O koho ide?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nový protivník Batmana

Po nedávnom úspechu v podobe Jokera nabrali filmy od DC nový dych. Zdá sa, že štúdio po dlhých rokoch pokusov a omylov prišlo na recept temného a realistického príbehu, ktorý sa páči bežným divákom aj skalným fanúšikom komiksov. Jedným z tých bližších pokusov bude sólový príbeh Temného rytiera, ktorý si pozrieme v lete roku 2021. No a okrem titulného herca a ďalších informácií už vieme, kto bude nový protivník Batmana.

Ako informuje The Hollywood Reporter, k produkcii filmu sa pripája herec Paul Dano. Poznať ho môžete z filmu Čierna Krv, kde si zahral Elia Sundaya. Tiež vám môže byť povedomý z počinov ako Malá Miss Sunshine, Love & Mercy či 12 Years a Slave. No a koho si tento talentovaný herec v novom Batmanovi zahrá? Bude to The Riddler.

The Riddler v skratke

Vytvorili ho legendárni Bill Finger a Dick Sprang. The Riddler, taktiež známy ako Edward Nygma či E. Nigma, je jedným z najznámejších záporákov sveta DC Comics. Na stranách komiksov sa poprvýkrát ukázal v 140. vydaní Detective Comics v roku 1948.

Superzloduch The Riddler sa snaží bojovať s Batmanom nie fyzicky, ale psychologicky. Porovnáva si s ním inteligenciu a neustále sa snažia jeden druhého oklamať. Edward Nygma za sebou neustále zanecháva hádanky, z čoho vychádza aj jeho meno (hádanka = riddle po anglicky, pozn. redaktora). Jeho interakcie s Temným rytierom sú natoľko obľúbené, že z hľadiska popularity je len kúsok pod samotným Jokerom. Sme preto zvedaví, čo tvorcovia spravia s Riddlerom v pripravovanej sólovke.

Nový protivník Batmana
Zdroj: thelooper.com

O filme The Batman (2021)

Film The Batman by sa do kín mal dostať v lete roku 2021. O réžiu sa postará Matt Reeves, ktorý bude vychádzať z vlastného scenára. Robert Pattinson bol prvý oficiálne potvrdeným herec, ktorý sa ku projektu pripojil. Samozrejme, on sa ukáže v hlavnej úlohe Brucea Waynea, z ktorého sa stane ikonický Temný rytier.

Nedávno tiež boli potvrdené správy o dvoch ďalších hercoch, ktorí sa v novinke objavia. Prvou z nich je Zoe Kravitz, ktorá stvárni ikonickú Catwoman. Druhým je Jeffrey Wright, ktorý si zahrá komisára Gordona.

Zdroj: twitter.com, hollywooderpoter.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -