Nový Resident Evil film odhaľuje názov. S Millou Jovovich už nebude mať nič spoločné

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nový Resident Evil film odhaľuje názov

Online konferencia SXSW nám ponúkla lepší pohľad na nový Resident Evil film, ktorý premiéruje tento rok. Pracuje na ňom režisér Johannes Roberts (47 Metrov, Oni 2: Nočná korisť), ktorý sám odhalil oficiálny názov jeho filmu. Dámy a páni, privítajte Resident Evil: Welcome to Raccoon City. Podtitul „Vitajte v Raccoon City“ pochádza z notoricky známej tabule pri vstupe do mesta.

Dátum vydania sme sa dozvedeli tiež iba nedávno, premiéra ja naplánovaná na 3. september 2021. Produkciu má na starosti spoločnosť Constantin Film pod vydavateľstvom Sony Pictures. Ako režisér potvrdil, jedná sa o úplne nový štart pre univerzum Resident Evil, ktorý nemá absolútne nič spoločné s predchádzajúcou adaptáciou od Paula W.S. Andersona.

Resident Evil: Welcome to Raccoon City
Prvý oficiálny plagát; Zdroj: instagram.com

Resident Evil: Welcome to Raccoon City teda slúži ako reboot filmovej série, ktorý ignoruje filmy s Millou Jovovich.

„Je zrejmé, že existuje franšíza Resident Evil [filmová] a tento film s tým nemá nič spoločné. Je to úplne samostatný príbeh, ktorý vychádza z koreňov [série videohier] a sveta hororu.“

Tvrdí režisér Johannes Roberts. Na rozdiel od predchádzajúcich filmov, tento priamo adaptuje príbeh prvých dvoch Resident Evil hier. Hlavnými postavami tak budú ako Chris Redfield a Jill Valentine, tak aj Leon S. Kennedy a Claire Redfield.

Adaptácia prvých dvoch hier

Pozrieme sa na začiatok zombie epidémie v mestečku Raccoon City z roku 1998. Súčasťou filmu tak bude sídlo z hry Resident Evil (1996) a policajná stanica z Resident Evil 2 (1998). Režisér dodal, že jeho adaptácia bude omnoho viac zameraná na horor, na rozdiel od akčných filmov s Jovovich v hlavnej úlohe. Hlavné lokácie v jeho filme majú byť „strašidelné ako k*rva“.

Jeho najväčšou inšpiráciou pri tvorbe sa stal filmár John Carpenter, presnejšie snímky ako Prepadnutie 13. okrsku a Hmla.

„Veľkou vecou pre tento film je jeho tón. To, čo sa mi na hrách veľmi páčilo, je, že boli strašidelné a pekelné, a to som veľmi chcel. Táto atmosféra – je to dážď, neustála tma, strašidelné prostredie. Raccoon City je tak trochu zhnitá postava vo filme a takú atmosféru z hier som chcel dať do filmu.“

Čo sa hereckého ansámblu týka, hlavnú štvorku predstavia Hannah John-Kamen (Jill Valentine), Kaya Scodelario (Claire Redfield), Avan Jogia (Leon S. Kennedy) a Robbie Amell (Chris Redfield). Doplnia ich Tom Hopper ako Albert Wesker, Lily Gao ako Ada Wong, Neal McDonough ako William Birkin a ďalší.

Resident Evil reboot
Zdroj: comingsoon.net

Rok 2021 je rokom franšízy Resident Evil. Okrem celovečerného filmu sa môžeme tešiť na animovaný seriál Resident Evil: Infinite Darkness od Netflixu. Tiež si zahráme pokračovanie hlavnej hernej série, Resident Evil Village. Posledným projektom vo výrobe je hraný spin-off seriál od Netflixu, ktorý sa zameria na deti Alberta Weskera.

Tak čo, tešíte sa na reboot série Resident Evil: Welcome to Raccoon City? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -