Krátky dojímavý film Alike od štúdia Pixar nám ukazuje, ako je každodenne potláčaná naša kreativita. So siedmimi minútami šíri pozitívnu správu.

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Moderný život tvorí akýsi nemilostivý začarovaný kruh, z ktorého niet úniku. Spoločnosť nám prikazuje, aby sme sa v škole učili. Máme nariadené, aby sme si plnili povinnosti a dodržiavali zvyky, akokoľvek nezmyselné sa nám môžu zdať. Sme nútení každodenne vstávať do práce, ktorá nás väčšinou nebaví. Väčšina nášho času tvorí počítanie minút, kedy budeme konečne prepustení a môžeme ísť domov. Ide o dokonalý recept, ako absolútne vyhubiť kreativitu v ľuďoch. V tomto bludnom kruhu totiž pre kreativitu zväčša miesto nie je.

Krátky animák so silnou myšlienkou

Pred nejakou dobou vyšiel od štúdia Pixar krátky film s názvom Alike. Ten nám ukazuje, ako presne je tento kruh udržiavaný pri živote. Naučí nás však, ako sa z neho prebojovať von. Dokazuje dôležitosť vplyvu rodiča na dieťa a ich vzájomného vzťahu. S iba siedmimi minútami dokáže tento krátky animovaný film naozaj zmeniť život k lepšiemu.

Alike si zdarma pozrite tu:

Pochádza od zamestnancov štúdia Pixar v Madride. Krátke video vytvorili dvaja animátori Daniel Martínez Lara a Rafa Cano Méndez. Za šírenie veľmi silnej a v dnešnej dobe relevantnej myšlienky obdržali mnoho filmových ocenení a zaslúžene sa film dočkal medzinárodného úspechu.

Páčil sa vám krátky film? Dokázal zmeniť váš pohľad na dnešný svet, bludný kruh každodenného života a vzťahu medzi rodičom a dieťaťom?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -