Filmy

Krátky dojímavý film Alike od štúdia Pixar nám ukazuje, ako je každodenne potláčaná naša kreativita. So siedmimi minútami šíri pozitívnu správu.

Moderný život tvorí akýsi nemilostivý začarovaný kruh, z ktorého niet úniku. Spoločnosť nám prikazuje, aby sme sa v škole učili. Máme nariadené, aby sme si plnili povinnosti a dodržiavali zvyky, akokoľvek nezmyselné sa nám môžu zdať. Sme nútení každodenne vstávať do práce, ktorá nás väčšinou nebaví. Väčšina nášho času tvorí počítanie minút, kedy budeme konečne prepustení a môžeme ísť domov. Ide o dokonalý recept, ako absolútne vyhubiť kreativitu v ľuďoch. V tomto bludnom kruhu totiž pre kreativitu zväčša miesto nie je.

Krátky animák so silnou myšlienkou

Pred nejakou dobou vyšiel od štúdia Pixar krátky film s názvom Alike. Ten nám ukazuje, ako presne je tento kruh udržiavaný pri živote. Naučí nás však, ako sa z neho prebojovať von. Dokazuje dôležitosť vplyvu rodiča na dieťa a ich vzájomného vzťahu. S iba siedmimi minútami dokáže tento krátky animovaný film naozaj zmeniť život k lepšiemu.

Alike si zdarma pozrite tu:

Pochádza od zamestnancov štúdia Pixar v Madride. Krátke video vytvorili dvaja animátori Daniel Martínez Lara a Rafa Cano Méndez. Za šírenie veľmi silnej a v dnešnej dobe relevantnej myšlienky obdržali mnoho filmových ocenení a zaslúžene sa film dočkal medzinárodného úspechu.

Páčil sa vám krátky film? Dokázal zmeniť váš pohľad na dnešný svet, bludný kruh každodenného života a vzťahu medzi rodičom a dieťaťom?

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Prinášame vám rebríček tých najlepších MCU filmov. Je medzi nimi váš obľúbenec?

  Filmy

  Ryan Reynolds po filme Detektív Pikachu v ďalšej hernej adaptácii. O ktorú sa jedná?

  Filmy

  Filmy Matrix 4 a nový Batman môžu byť kvôli koronavírusu odložené. Máme sa báť?

  Filmy

  Hororový DC spin-off The Trench preskúma najhlbšie časti z podmorského sveta Atlantídy

  Pridaj komentár