Dočkajú sa PlayStation hry ako The Last of Us 2 alebo Ghost of Tsushima odkladu kvôli koronavírusu?

Nenechajte si ujsť

Leonard Priesol
Leonard Priesol
Ahoj, volám sa Leonard a mám 18 rokov. Som z Galanty. Študujem na strednej odbornej škole polygrafickej v Bratislave. Medzi moje hobby patria hry, filmy a cvičenie.

Tento rok je pre fanúšikov PlayStation ako stvorený. Onedlho majú vyjsť PlayStation exkluzivity The Last of Us 2, Ghosts of Tsushima a mali by sme sa dočkať aj konzoly PlayStation 5. Môže sa však všetko zmeniť vďaka novému koronavírusu, ktorý na nás zavalil svetovú pandémiu?

Väčšina hráčov sa pravdepodobne obáva, a má aj prečo. Práve koronavírus môže spôsobiť odklad ďalšej generácie konzol od Sony alebo ich videohier, keďže vstupujú do záverečnej časti produkcie. Po týždňoch ticha sa Sony konečne vyjadrilo k danej situácii, a teda k tomu, či pandémia neohrozí produkciu počas celého roka.

last of us 2
Zdroj: wall.alphacoders.com

Sú Ghosts of Tsushima a The Last of Us 2 odložené?

Dve najviac fanúšikmi očakávané PlayStation exkluzivity, ktoré mali vyjsť na jar, sú The Last of Us 2 a Ghosts of Tsushima. The Last of Us 2 by sme sa mali dočkať už 29. mája a Ghosts of Tsushima dostal tento mesiac dátum vydania na 25. júna. Vývojári sú v posledných štádiách dokončovania týchto hier, na ktorých pracujú zo svojich domovov. Sony však konštatuje, že odklad nebude nutný.

Sony tvrdí, že tento rozpočtový rok nebude pre mať pre ich firmu žiadny materiálny dopad. Sony Global sa cez svoje herné a sieťové služby vyjadrili v tlačovej správe ku koronavírusu v piatok. Tvrdia, že zatiaľ nemajú žiadne problémy, no Sony pozorne monitoruje risk odkladu.

V skratke, definitívna odpoveď znie, takže The Last of Us 2 ani Ghosts of Tsushima zatiaľ nehrozí odklad. Sony teda verí, že ani tieto a ani žiadne iné hry nebudú odložené. Najviac, čo koronavírus dokáže ovplyvniť, je rýchlosť sťahovania na PS4 kvôli záťaži serverov.

hra ghost of tsushima
Zdroj: suckerpunch.com

Bude PlayStation 5 odložené?

Ak sa máme PlayStation 5 dočkať počas sviatkov, Sony musí začať s produkciou konzoly, aby vyrobili dostatočne veľa kusov pre všetkých ľudí. Fanúšikovia sa ale obávajú, že PlayStation 5 bude kvôli koronavírusu odložené na rok 2021. Takisto, ako aj pri spomínaných hrách, Sony neverí, že by sme sa mali dočkať odkladu novej konzoly.

Tešíte sa na PlayStation exkluzivity The Last of Us 2 a Ghosts of Tsushima? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: inverse.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -