Ktoré obľúbené PlayStation exkluzivity si tento rok zahráme aj na PC?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

PlayStation nám v roku 2018 priniesol hneď niekoľko úžasných exkluzivít, ktoré sa môžu radiť medzi najlepšie hry na trhu. Na mysli máme tituly ako Shadow of the Colossus, God of War, Detroit: Become Human či Marvel´s Spider-Man. Práve kvôli týmto hrám si mnoho hráčov zadovážilo konzolu, no svoje rozhodnutie možno už čoskoro oľutujú.

Vývojárske štúdia ako Supermassive Games (Until Dawn) či Quantic Dream (Beyond: Two Souls) sa totižto odpájajú od PlayStation a začnú tak tvoriť hry pre všetky herné platformy. Supermassive Games už dokonca stihli odhaliť ich projekt s názvom The Dark Pictures, teda zbierku cinematických hororových hier. Prvou z nich bude Man of Medan, ktorú si zahráme už tento rok. Viac sa o nej dočítate na tomto odkaze.

Quantic Dream
Zdroj: vortex.cz

PlayStation exkluzivity na PC už tento rok

A čo teda štúdio Quantic Dreams, ktoré má na konte exkluzivity ako Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls či Heavy Rain? Nuž, práve tieto tri hry prídu už tento rok na PC! Zahráme si ich však iba cez Epic Games Store, s ktorým je za posledný štvrťrok spojená veľká kontroverzia.

Veľmi veľa AAA titulov sa objavuje práve tam a utekajú od Steamu za lepšími podmienkami. Porty na počítač budú dostupné ešte tento rok, no presný dátum vydania zatiaľ nepoznáme. Každá z týchto hier bude predávaná osobitne po dobu jedného roka.

Quantic Dream
Zdroj: ticgamesnetwork.com

Ktoré štúdia ostávajú?

PlayStationu tak na tvorbu exkluzivít ostali už len veľké štúdia ako Guerrilla Games (Horizon: Zero Dawn), Bend Studio (Days Gone), Naughty Dog (The Last of Us, Uncharted), Santa Monica Studio (God of War) či Sucker Punch (InFamous, Ghost of Tsushima). Tieto vývojárske štúdia sa aktuálne presúvajú na tvorenie hier pre PlayStation 5, o ktorom si môžete prečítať v tomto článku.

Tak čo, zahráte si Beyond: Two Souls, Heavy Rain či Detroit: Become Human aj na PC? My túto ponuku určite neodmietneme!

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -