Filmy

Pokračovanie filmu Mad Max: Fury Road sa odkladá, pretože režisér a producent žalujú Warner Bros. Prečo tak vôbec konajú?

Mad Max: Fury Road. Jeden z najlepších filmov roku 2015, držiteľ šiestich Oscarov, no pokračovanie je stále v nedohľadne. Zatiaľ, čo sa na nekvalitné snímky produkujú pokračovania dobre, že nie každý rok, Mad Max je stále odmlčaný. Popritom je to jeden z mála filmov, na ktorého sequel sa teší snáď každý fanúšik kinematografie. Teraz to dokonca vyzerá tak, že sa pokračovanie odkladá na nedohľadno. Režisér George Miller a jeho spoločník a producent Doug Mitchell sa totižto dostali do sporu s Warner Bros. Pokiaľ sa táto situácia nevyrieši, tak si na film počkáme ešte poriadne dlhú dobu.

tom hardy war party

Zdroj: miedon-3.cocolog-nifty.com

Pokračovanie filmu Mad Max sa odkladá

Firma Kennedy Miller Mitchell, ktorú vlastnia George Miller a Doug Mitchell, žaluje Warner Bros. pre peniaze, ktoré mali dostať z filmu Mad Max: Fury Road. Štúdio však s týmto prehlásením nesúhlasi, a tak sa bude musieť všetko riešiť právnou cestou. Dohoda bola nasledovná – Firma Kennedy Miller Mitchell mala dostať bonus 7 miliónov dolárov, ak by finálna hodnota filmu nepresiahla 157 miliónov dolárov. Toto finálne číslo malo byť dosiahnuté tým, že sa z kalkulácie odčítajú určité náklady. Ich názory sa teraz jednoducho nezhodujú. Warner Bros. trvdí, že Mad Max stál viac, ako bol daný rozpočet. Pokiaľ by boli tieto kalkulácie správne, Kennedy Miller Mitchell by nemali nárok na bonus.

Druhá strana však vraví presný opak. Štúdio Warner Bros. vraj urobilo pár rozhodnutí, ktoré veľkým spôsobom ovplyvnili a odložili Mad Maxa. Práve tieto rozhodnutia vraj stáli peniaze a náklady, ktoré si štúdio “nesprávne” započítalo na účet cez rozpočet. Pokiaľ by tieto sumy z účtu odpočítali, tak by film stál pod rozpočet a Kennedy Miller Mitchell by mali nárok na svoj bonus. V spore sa taktiež rieši vec spolu-financovania, pri ktorom bola firma tiež ukrátená. Súdne riešenia sa takto ťahajú už od septembra.

Režisér George Miller už dávnejšie spomínal jeho plány ohľadom dvoch ďalších Mad Max filmov, Mad Max: Wasteland a Mad Max: Furiosa. Už je nám teda úplne jasné, prečo sa na nich ešte nezačalo pracovať. Pokiaľ by sme sa dozvedeli akékoľvek novinky o tom, ako spor pokračuje, určite vám ich dáme vedieť!

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Filmy

  Pozrite si exkluzívny pohľad na uniknuté zábery z filmu Avatar 2 (SPOILERY)

  Filmy

  Film Matrix 4 dostal povolenie natáčať na Slovensku. Online je aj nový teaser

  Filmy

  Scarlett Johansson získala hlavnú úlohu vo filme Notorious B.I.G. vs Tupac. Koho tam stvárni?

  Filmy

  6 zloduchov, ktorým by mohol čeliť Tom Holland ako Spider-Man v nasledujúcom filme

  Pridaj komentár