Príbeh, ktorý zlomí srdce. Star Wars mu zničili život, malý Anakin oslávil 35. narodeniny

Nenechajte si ujsť

Po premiére prišlo peklo

Star Wars: Skrytá hrozba čelil veľkej vlne kritiky zo strany divákov aj skalných fanúšikov, ktorí sa do filmu ostro pustili. Niektorí kritizovali scenár a postavy, iní zasa poukazovali na stratu ducha série aj jej autenticity. Premiéru Skrytej hrozby sprevádzala obrovská toxicita a viacerí kritici správne podotkli, že nový diel Star Wars bol kvôli nemožným očakávaniam vopred odsúdený na zlyhanie. Šialeným očakávaniam sa jednoducho nedalo vyhovieť.

Najväčšia zlosť smerovala k postave Jar Jar Binksa, ktorý mal do filmu priniesť humor a osloviť nové detské publikum. Tento zámer sa však zo strany divákov stretol s nulovým pochopením a Jar Jar Binks dodnes patrí k najkontroverznejším figúrkam univerza. Americký herec Ahmed Best, ktorý postave prepožičal svoje pohyby a hlas, neskôr priznal, že kritika bola taká zdrvujúca, že mal samovražedné sklony.

TMDB

Nech už bol odpor divákov voči Jar Jar Binksovi akokoľvek silný, stále išlo len o počítačom vytvorenú postavu. Frustráciu a nespokojnosť preto diváci naplno presmerovali k v tom čase 10-ročnému predstaviteľovi Anakina Skywalkera, ktorého časť diváckej obce rovnako nevedela akceptovať. Jeho výkon diváci častokrát označovali ako katastrofálny a „drevený“, bez emócie či presvedčivej interakcie s ďalšími postavami.

To, čo mu urobili, znechutilo aj Marka Hamilla

Mladý Jake Lloyd sa nemal kam schovať a naplno pocítil, aké je ocitnúť sa v strede mediálnej pozornosti. Čím viac o hercovi rozprávali diváci, tým viac sa o neho zaujímali aj médiá. Nakoniec to dospelo do bodu, keď 10-ročný Lloyd niekedy dával desiatky rozhovorov za deň. O obrovskom strese, ktorý prežíval, sa herec rozhovoril až o niekoľko rokov neskôr. Povedal, že z jeho detstva sa stalo peklo, ktoré prežíval každý deň dokola.

„Ostatné decká ku mne boli príšerné. Vždy, keď ma videli, robili zvuk svetelného meča. Bolo to úplne šialené. Celý môj školský život sa premenil na skutočné peklo. Okrem toho som musel robievať až 60 rozhovorov denne. Naučil som sa nenávidieť, keď na mňa ukázali kamery,“ povedal pre Blackbook v roku 2012.

Neutíchajúcu vlnu kritiky voči Lloydovi cítili aj jeho hereckí kolegovia. Veľkú frustráciu napríklad v roku 2017 vyjadril aj Mark Hamill, predstaviteľ Lukea Skywalkera. „Mal iba 10 rokov a verte mi, že do bodky splnil všetko, čo po ňom George chcel.“ Hamill následne vysvetlil, že presne toto je jeden z dôvodov, prečo svoje deti nikdy nepustí do sveta šoubiznisu, kým nebudú plnoleté. „Je to nekonečný kolotoč odmietania, výsmechu a hľadania uplatnenia.“

Lloyd sa voči kritike snažil postaviť čelom a nechcel si ju pripúšťať. Po premiére si prevzal cenu Young Artist Award za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe a na Star Wars v tom čase ešte nezanevrel. V rokoch 1999 a 2002 si úlohu Anakina zopakoval v niekoľkých videohrách, hlas Anakinovi prepožičal aj vo viacerých epizódách animovaných seriálov Star Wars. Herec sa po vystúpení v Star Wars v roku 2001 objavil ešte v dráme Madison, čoskoro už však herectvo zavesil na klinec. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. TOLKO POJEBANYCH REKLAM CO MI TU VYSKOCILO SOM AZDA NEZAZIL. OMYLOM PODOTYKAM ZE OMYLOM SOM SA SEM DOSTAL MIMO ADBLOCKU. FAKT ABY MA 5X PRESMEROVALO LEBO FURT NIECO VYSKOCI NENAZRANCI SKURVENY. A NEARGUMENTUJTE CO BY BOLO BEZ REKLAM. PRED 15 ROKMI REKLAMI NEBOLI.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -