Príbeh, ktorý zlomí srdce. Star Wars mu zničili život, malý Anakin oslávil 35. narodeniny

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Hviezda Star Wars oslávila 35 rokov, ide o smutný príbeh

Zničené životy mladých hviezd Hollywoodu dnes už, žiaľ, nie sú ničím výnimočným. Len v malom počte prípadov sa však písal taký tragický príbeh ako pri mladom Jakovi Lloyodovi, predstaviteľovi Anakina Skywalkera. Niekdajšia vychádzajúca hviezda tento týždeň oslávila 35 rokov a je smutným mementom toho, aký nebezpečný a nemilosrdný je v skutočnosti zábavný priemysel.

Vybral si ho George Lucas

Keď sa mladý, iba 8-ročný Jake Lloyd uchádzal o rolu Anakina Skywalkera, netušil, ako veľmi táto rola jeho život v skutočnosti ovplyvní. Nádejný herecký talent skákal od radosti, keď ako jeden z viac než 3-tisíc detí zaujal Georga Lucasa, ktorý si ho vybral pre jeho pripravovaný film Star Wars: Skrytá hrozba. Pre Lucasa išlo o vysnívaný návrat k jeho ikonickej sérii, pre mladého herca zasa o splnený sen, ktorý z neho mal spraviť novú hollywoodsku hviezdu.

Lucas mal veľmi jasnú víziu, aký film chce natočiť. Práce na ňom rozbehol ešte v roku 1993, šesť rokov pred jeho neskoršou premiérou. Vedel tiež, čo očakáva od svojho Anakina Skywalkera, z ktorého sa naprieč chystanou trilógiou mal stať obávaný Darth Vader.

Star Wars
TMDB

Slávny režisér mal tri kľúčové požiadavky – stvárniť ho musel dobrý herec, musel disponovať entuziazmom a tiež nezameniteľnou energiou. Tieto kolónky pre režiséra napokon zaškrtla trojica hlavných kandidátov, z ktorých Lucafilm prstom nakoniec ukázal práve na mladého Lloyda.

Sympatickému hercovi neboli kamery cudzie. Už v siedmych rokoch sa objavil v prvom televíznom seriáli, nasledovali aj menšie role v známych filmoch ako Apollo 11 či vianočnej komédii Všade samé zvončeky, kde Lloyd stvárnil Schwarzennegerovho syna.

Nič z Lloydových vystúpení sa však nedalo porovnať s novým dielom trilógie Star Wars, ktorý sa začal nakrúcať v lete 1997. Premiéra prišla o dva roky neskôr, no nešlo o prijatie, v aké George Lucas dúfal. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. TOLKO POJEBANYCH REKLAM CO MI TU VYSKOCILO SOM AZDA NEZAZIL. OMYLOM PODOTYKAM ZE OMYLOM SOM SA SEM DOSTAL MIMO ADBLOCKU. FAKT ABY MA 5X PRESMEROVALO LEBO FURT NIECO VYSKOCI NENAZRANCI SKURVENY. A NEARGUMENTUJTE CO BY BOLO BEZ REKLAM. PRED 15 ROKMI REKLAMI NEBOLI.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -