rewindWEEK#12 (2017) – Nazrieme do chladného vesmíru, budeme sa báť, smiať a naučíme sa aj niečo z histórie

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Máme tu štvrtok a ako je tomu zvykom, v kinách nás už čakajú nové filmy! Väčšinou vidíte v rewindWEEKU tri najlepšie filmy týždňa. Tentokrát však musím po dlhom čase opäť zhrešiť, a predstavíme si až štyri výborné filmy! Najprv nazrieme do chladného vesmíru spolu s Ryanom Raynoldsom a Jakeom Gyllenhaalom vo filme Život. Tí sa na stanici ISS postavia nebezpečenstvu, ktoré by mohlo ohroziť celú planétu! My sme tento film videli a ešte pred recenziou vám vravíme, že sa naozaj máte na čo tešiť!

Tento týždeň nás rozosmejú Michael Peña a Dax Shepard v akčnej komédii CHIPs o dvoch policajtoch diaľničnej hliadky! Pokiaľ sa však znova budete chcieť báť, čaká tu na vás nový horor Skryté Zlo. Nakoniec sa aj naučíme niečo z histórie Československa vo filme Masaryk. Vybrali sme pre Vás štyri najlepšie filmy tohto týždňa a Vy čítate rewindWEEK#12.

Život
Život, Zdroj: itafilm.sk
CHIPs
CHIPs, Zdroj: comingsoon.net
Skryté Zlo
Skryté Zlo, Zdroj: forumfilm.sk
Masaryk
Masaryk, Zdroj: discloser.sk

rewindWEEK#12 (2017)

Život

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Film rozpráva príbeh šiestich členov posádky vesmírnej stanice, ktorí sú svedkami zlomovej udalosti v dejinách ľudstva: objavenia mimozemského života. Keď sa však nevinná biologická vzorka začne správať inteligentnejšie, než by ktokoľvek čakal, životy členov posádky aj ľudí na Zemi sú v ohrození…

CHIPs

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Jon a Frank práve nastúpili do Californskej motorizovanej dialničnej hliadky – California Highway Patrol (CHP), každý však z iných dôvodov. Jon sa snaží dať znova do poriadku svoj život I manželstvo a Frank je zase tajný federálny agent, vyšetrujúci mimoriadnu lúpež v ktorej môže mať prsty niekto zvnútra CHP. Na prvý pohľad nerovná dvojica chce dokázať spolu veľké veci, čo sa ľahko povie, ale ťažšie vykoná… V každom prípade, vás čaká množstvo humorných i “trápnych” situácií, nadávok, krkolomných motorkárskych kúskov a šťastný koniec. Dax Shepard (Jon) si okrem réžie a hlavnej postavy, napísal i scenár, podľa populárneho TV seriálu zo 70-rokov.

Skryté Zlo

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Keď sa partia vysokoškolákov nasťahuje do starého domu ďaleko od internátov, ani jeden z nich netuší, že sa v ňom skrýva záhadná bytosť, ktorá nepochádza z nášho sveta. Príde si po každého, kto vysloví jeho meno alebo si naňho len spomenie. Traja kamaráti sa musia pokúsiť zachrániť jeden druhého a zároveň nikomu neprezradiť toto strašné tajomstvo, aby ostatných uchránili od smrteľnej hrozby, ktorá prichádza z temnoty.

Masaryk

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

I keď Jana Masaryka vnímá verejnosť predovšetkým v súvislostiach s jeho dodnes neobjasnenou záhadnou smrťou, film, ktorý podľa scenára Alexa Königsmarka a Petra Kolečka nakrútil režisér Július Ševčík, sa vracia k inému, nemenej dramatickému obdobiu Masarykovho života. V tridsiatich rokoch vrcholí Masarykova diplomatická kariéra, ktorú strávil predovšetkým vo Veľkej Británii. Muž, oceňovaný ako brilantný rečník, zábavný spoločník a milovník života, má však tiež svoju temnú stránku. Postupne sa pred nami odkrýva príbeh muža, dlhodobo deptaného tiahou záväzkov a očakávaním okolia, muža, ktorý nikdy nemohol vystúpiť z tieňa svojho otca. Komplikovaný bol i jeho vzťah k „náhradnému otcovi“, prezidentovi Benešovi. Masaryk hľadá únik pred svojim menom, pred zodpovednosťou i pred sebou samým v bujarom živote, alkohole a drogách, ale taktiež v neustálom sebatrýznení. Na pozadí historických udalostí sa odohráva napínavý životný príbeh okúzlujúceho, ale nevyrovnaného, sebadeštruktívneho muža a jeho márneho boja o budúcnosť vlastnej krajiny.

Tak čo, na ktorý film sa vydáte do kina tento týždeň?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah