Režisér Mission: Impossible 7 odmietol kvôli Tomovi Cruisovi neznámy DC projekt! O čo mohlo ísť?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najčítanejšie za 7 dní

Režisér filmov Mission: Impossible: Rogue Nation a Fallout, Christopher McQuarrie sa údajne zriekol neznámeho projektu zo sveta DC. Po vypustení filmu Mission: Impossible – Fallout minulé leto, sa z neho stal jeden z najväčších hitov roka 2018. Nehovoriac o tom, že film prijali aj kritici a vyslúžil si veľa pozitívnych ohlasov. Po takomto úspechu sa stal režisér horúcou komoditou a niekoľko veľkých štúdií sa ho pokusilo stiahnuť do vlastných projektov. Filmové štúdio Warner Bros. bolo zjavne na vrchole, ale k dnešnému dňu je všetko inak.

Nedávno sme sa dozvedeli, že štúdio Paramount si režiséra nakoniec získalo pre seba a McQuarriemu ponúkli niečo, čo sa nedá odmietnuť. Podpísanie zmluvy,  ktorá mu dovoľuje zasadnúť do režisérskeho kresla v nasledujúcich dvoch filmoch zo série Mission: Impossible – tie sú naplánované v rokoch 2021 a 2022. To znamená, že filmové štúdio Warner Bros. neuspelo a režiséra plánované DC filmy nijak nezaujali. Tvorca si teda opäť vybral spoluprácu s Tomom Cruiseom a takéto rozhodnutie dáva význam.

Akým DC projektom sa Warner Bros. snažilo zlákať režiséra?

Nad takýmto niečím by sme sa mohli len zamýšlať. Môže to byť čokoľvek, čo DC plánuje do budúcnosti. Režisér uviedol, že v minulosti mal záujem o natočenie Supermana. No s touto novinkou prišlo hneď niekoľko otázok. Kto bude hrať hlavnú postavu Supermana, nakoľko herec Henry Cavill už neplánuje svoj návrat ako muž z ocele? Warner Bros. nám taktiež ukázalo, že ďalší film so Supermanom nie je momentálne prioritou.

DC si tak svoje projekty naplánovalo nasledovne. Podmorská novinka s názvom Aquaman prekonala hranicu jednej miliardy. Neskôr v apríli navštívi naše kiná Shazam a v októbri sa nám herec Joaquin Phoenix vo filme Joker. Za ním nasledujú filmy ako Birds of Prey a Wonder Woman 1984 s naplánovanou premiérou v roku 2020.

Tom Cruise, Christopher McQuarrie a Henry Cavill pri natáčaní filmu Mission: Impossible – Fallout; Zdroj: movieweb.com

Režisér sa teda rozhodol a v budúcnosti sa bude snažiť uspieť tak ako pri filme Mission: Impossible – Fallout. Ten sa stal jedným z najlepšie hodnotených filmov v roku 2018 a do pokladnice si pripísal sumu 791 miliónov dolárov. Predchádzajúci film zo série Národ grázlov (2015) si zarobil 682 miliónov dolárov a tak niet pochýb o tom, že najnovší prínos posunul opäť latku o niečo vyššie. Vyzerá to tak, že spolupráca medzi týmito talentovanými pánmi funguje na výbornú. Preto neostáva nič iné ako si počkať pre viac informácií, ktoré by sa k nám mohli dostaviť už čoskoro.  

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -