Poznáme nového Batmana! Bude ním herec Robert Pattinson z Twilight ságy?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Michael Keaton, Val Kilmer, George Clooney, Christian Bale či Ben Affleck… Počas dlhých rokov sme sa dočkali naozaj mnoho predstaviteľov Temného rytiera. Iba ťažko sa z nich dá vybrať ten najlepší – každý z nich mal predsa niečo do seba. Zatiaľ posledným Batmanom bol herec Ben Affleck, ktorý ho stihol stvárniť v troch filmoch.

Pôvodne sa mal postarať aj o pripravovaný sólový film, v ktorom figuroval ako režisér, scenárista a zároveň hlavná hviezda. Nakoniec však svoj plášť povesil na klinec a túto úlohu prenechal ďalšej generácii. Sólovka si teda našla režiséra v podobe Matta Reevesa (Cloverfield: Monštrum, Vojna o planétu opíc), no svet Worlds of DC opäť potrebuje svojho Batmana.

batman reziser
Zdroj: technobuffalo.com

Robert Pattinson je Batman!

Režisér chcel tentokrát zobraziť mladšiu verziu Bruce Waynea, pričom hľadal hercov vo veku medzi 25 a 33. V hľadáčiku tak boli mená ako Nicholas Hoult, Aaron Taylor-Johnson, Armie Hammer či Robert Pattinson. Najnovšie informácie však hlásia, že túto úlohu dostal posledný zmienený! Ľudia ho majú zafixovaného ako upíra Edwarda Cullena z Twilight ságy, no odvtedy sa toho veľmi veľa zmenilo.

Robert Pattinson sa do tejto úlohy zvažuje už dlhšiu dobu

Robert si medzičasom stihol zahrať v indie projektoch ako High Life alebo Good Time, v ktorých predviedol svoj neuveriteľný herecký talent. Do hlavnej úlohy svojho nového filmu ho dokonca obsadil aj režisér Christopher Nolan, ktorý má na herecký ansámbel veľmi dobrý čuch.

Robert Pattinson ako Batman
Robert Pattinson ako Bruce Wayne, Zdroj: geektyrant.com

Nolanov pripravovaný film ma premiéru naplánovanú na 17. júla 2020, pričom sa jeho produkcia má začať už toho leto. Niekedy v tom čase by sa mala spustiť aj pred-produkcia filmu The Batman, ktorý sa v kinách objaví 25. júna 2021. To samozrejme znamená, že Robert bude mať veľmi vypäté dva roky.

Režisér Matt Reeves zatiaľ dokončuje scenár, pričom nám nový film nemá odhaliť Batmanove začiatky. Mali by sme sa dočkať noirového, priam až temného príbehu, ktorý nám odhalí detektívne schopnosti Bruce Waynea. Predošlé filmy ho totižto zobrazili ako majstra bojového umenia a technologického magnáta, pričom sa zabudlo na jeho silnú detektívnu stránku z komiksov a hier.

zdroj: festival-cannes.com

O príbehu toho zatiaľ veľa nevieme, no jedným z antagonistov by mal Penguin, ktorého sme na veľkom plátne videli naposledy v roku 1992 vo filme Batman sa vracia. Otázkou stále ostáva, ako zmenu obsadenia vysvetlia vo filmoch z Worlds of DC. Dočkáme sa po odchode viacerých hercov ďalšieho reštartu, alebo príde príbeh Flashpoint Paradox, ktorý môže všetko zachrániť?

Nuž, štúdia Warner Bros. a DC si toho naozaj naložili na plecia. Robert Pattison vraj ešte oficiálne zmluvu nepodpísal, no to by sa malo v najbližších dňoch zmeniť. Hneď sa za ním je podľa všetkého herec Nicholas Hoult (Tolkien, séria X-Men), ktorý mu šliape na päty. Pokiaľ sa ale nič nezmení, tak sa novým Batmanom stane práve Robert.

Mohlo by vás zaujímať: Ben Affleck končí ako Batman

My si jeho bradu v maske predstaviť vieme, čo vy? Ste s týmto obsadením spokojní? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: cinemablend.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -