Ľudia sa už nevedia dočkať tohto sci-fi od Netflixu. Robotická polícia a ľudia s nadprirodzenými schopnosťami vás ihneď ohromia

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ukážka na nový sci-fi hit Netflixu

Dokonalé spojenie dystopického sci-fi s nadprirodzenými prvkami? Aj tak niektorí diváci nazývajú Netflix film Code 8 z roku 2019. Aj keď dnes ani zďaleka nepatrí medzi tie najznámejšie či najkvalitnejšie kúsky streamovacieho giganta, unikátny nápad nám navždy utkvel v pamäti. Okolo príbehu vznikla pomerne rozsiahla fanúšikovská základňa, ktorá má dôvod oslavovať. Netflix totiž práve vydal epickú ukážku na filmové pokračovanie Code 8: Part II. Na tému upozornil portál Collider.

Príbeh prvého filmu sa odohráva vo fiktívnom svete, v ktorom sa 4 % populácie narodí so špeciálnymi, viac-menej nadprirodzenými schopnosťami. Takýchto ľudí nazývajú „PWP“ (people with powers – ľudia so schopnosťami). A aj keď sú niektorí z nich bežnými členmi spoločnosti, niektorí PWP používajú svoju unikátnu silu na páchanie zločinov. Dej sa pritom zameral na dvoch takýchto ľudí, konkrétne Connora Reeda (Robbie Amell) a Garretta Keltona (Stephen Amell).

Samotný film z roku 2019 nám predstavil aj mesto Lincoln City, v ktorom sa mení situácia. Kvôli industriálnej revolúcii už ľudia so schopnosťami nie sú tak potrební ako kedysi a mnoho z nich sa práve preto vydalo cestou zločinu. V snahe potlačiť tento chaos sa zoznámime aj s robotickou políciou, ktorá loví nebezpečných PWP. Mesto dokonca uvažuje nad tým, že ich úplne vyčlení zo spoločnosti.

Connor a Garret sa vracajú do Lincoln City

Unikátna zápletka a pohľad na sci-fi svet bude pokračovať. Po 5-ročnej pauze diváci opäť privítajú titulnú dvojicu Connora a Garreta, ktorí spoja sily, aby pomohli mladému dievčaťu. Protagonista sa podľa slov režiséra dočká aj „vykúpenia“ z niektorých svojich nekalých činov z prvého filmu:

„Chcem, aby Connor musel čeliť dôsledkom za svoje činy v Code 8. Avšak napriek jeho aktuálnej situácii, Connor je vo vnútri dobrým a čestným človekom – ochrancom,“ povedal Jeff Chan pre Tudum.

Cestu ústrednej dvojice postáv naprieč svetom, ktorý ich začína vnímať ako vyvrheľov spoločnosti, skomplikuje aj robotická polícia, ktorá dostane celý rad technologických vylepšení. Svet sa mení a už nič nebude tak ako predtým. Film Code 8: Part II bude na Netflixe dostupný od 28. februára.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -