Rozprávka Soul sa nedostane do všetkých kín, uvidíme ju online. Na kedy je naplánované vydanie?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Rozprávka Soul od štúdia Pixar

Ani štúdio Disney neobišla ďalšia vlna presúvania filmov. Celosvetová pandémia stále zúri a väčšina kín v Spojených štátoch musí ostať zatvorená. Doplatil na to aj Marvel film Black Widow, ktorý sa presunul na 7. mája 2021. Zvláštne bolo, že pri všetkých odložených filmoch ostala s rovnakým tohtoročným dátumom vydania iba rozprávka Soul.

Hlavnou postavou má byť učiteľ Joe Gardner (hlas mu prepožičal Jamie Foxx), ktorý zaúča deti v oblasti hudby. Súčasne sa však chce stať členom hudobnej skupiny a hrať v jazzovom klube, čo sa mu očividne podarí. Krátko na to však zomiera pádom do kanála. Jeho duša opustí telesnú schránku a vydáva sa na cestu za večným svetlom.

To sa každopádne astrálnej verzii Joea nepáči a preto sa rozhodne vrátiť do svojho starého tela a ďalej žiť svoj život. Pixar tentokrát vsádza na kreatívnu vizuálnu stránku, s ktorou bude režisér Pete Docter (pracoval na HoreV hlave a Príšerky s.r.o.) experimentovať.

Film si pozrieme online na Disney+

Bolo viac-menej isté, že štúdio zvažuje premiéru na ich streamovacej službe Disney+. A tak sa aj naozaj stane. Pixarovka Soul bude na tejto platforme debutovať presne na Štedrý deň, 24. decembra. O program na Vianoce teda máme postarané. Zároveň bolo potvrdené, že film bude premietaný v kinách na medzinárodnom trhu pre krajiny, kde Disney+ nie je dostupné (vrátane Slovenska).

Rovnako to fungovalo aj pri hranej adaptácii klasickej rozprávky Mulan. Film bol na Disney+ prístupný za mastný príplatok 29.99 dolárov, zatiaľ čo v krajinách s otvorenými kinami sa premietal normálne. Toto kombinované vydanie sa pre Disney naozaj osvedčilo, keďže Mulan zarobila do kasy oveľa väčšie peniaze ako napríklad Tenet. Zatiaľ však nebolo určené, či sa aj za Soul bude musieť na Disney+ doplácať.

Soul
Zdroj: theplaylist.net

Pokiaľ si teda snímku chcete užiť v kinách, aktuálne je premiéra naplánovaná na 19. november 2020. Kinosály na Slovensku síce zatiaľ ostávajú otvorené, no to sa môže veľmi rýchlo zmeniť. U bratov v Česku už museli byť zatvorené a vzhľadom na situáciu sa to môže stať aj u nás. Stále je to ale jediná šanca, ako si rozprávku pozrieť so slovenským dabingom.

Plánujete na pixarovku Soul zájsť do kina, alebo si počkáte na digitálne vydanie? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -