RTVS zvalcovala Slovensko. Tento seriál včera sledovalo až pol milióna ľudí

Nenechajte si ujsť

RTVS bodovala u divákov futbalom aj zábavou

Verejnoprávna televízia dokazuje kvalitu svojich víkendových programov. RTVS pred dvoma týždňami svojím obsahom doslova rozdrvila konkurenčné stanice a tento scenár sa televízii darí napodobňovať aj naďalej. Tentokrát bol strojcom úspechu predovšetkým futbal, ale tiež obľúbená šou o varení, ktorú sledovalo viac než pol milióna divákov.

Diváci si na RTVS zamilovali tretiu sériou súťažnej šou Pečie celé Slovensko, ktoré sa teší silnému záujmu. V silnej konkurencii si reláciu nenechalo ujsť 501 000 ľudí pri trhovom podiele až 25,2 % v cieľovej skupine 12+ a relácia sa stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa. Rovnako sa jej darilo aj v cieľovej skupine 12-54, kde získala trhový podiel až 23,7 %.

TMDB

Pečie celé Slovensko prekonalo hranicu pol milióna divákov už druhýkrát. Pred dvoma týždňami bodovala aj 6 epizóda, ktorú si pozrelo rekordných 548-tisíc divákov. Aj vtedy išlo o najsledovanejší nespravodajský program dňa.

Súťažnú reláciu na RTVS čakajú ešte dve posledné časti, následne divákov poteší vianočný špeciál. S Pečie celé Slovensko bude televízia pokračovať aj na budúci rok v podobe práve pripravovanej 4. série.

Zaujal aj futbal

Veľkému záujmu sa podľa očakávaní tešil aj národný futbalový tím, ktorý bojoval o postup na EURO 2024. Slovenská reprezentácia si vo štvrtkovom zápase zabezpečila postup na hlavný šampionát. Na Tehelnom poli sa stretla Islandom a priamy prenos z napínavého zápasu si na Jednotke 388 000 divákov pri trhovom podiele 20,9 % v univerzálnej cieľovej skupine a až 20,8 % v cieľovej skupine 12-54.

V danom čase bol priamy prenos jednotkou v sledovanosti. Na :Športe sledovalo zápas ďalších 136.000 divákov pri trhovom podiele 7,3 % v cieľovej skupine 12+.

Zdroj: UEFA

Na RTVS počas víkendu bodovali aj ďalšie relácie. V piatoksi premiéru vedomostnej šou Čo ja viem na Jednotke pozrelo 388 000 divákov pri trhovom podiele 20,4 % v cieľovej skupine 12+ a relácia sa stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa. Vysokej sledovanosti sa tešil aj film Občiansky preukaz, ktorú si nenechalo ujsť 177 000 divákov a taktiež bol v danom čase najsledovanejším programom.

V sobotu večer oslovila Jednotka divákov premiérovou epizódou šou Záhady tela, ktorú si nenechalo ujsť 380 000 divákov pri trhovom podiele 20,2 % v univerzálnej cieľovej skupine. Záujmu divákov sa tešila aj talkšou Petra Marcina Neskoro večer, ktorú sledovalo 297 000 divákov pri trhovom podiele 18,1 % v cieľovej skupine 12+. V noci ponúkla Jednotka divákom reprízu relácie Hit roka, ktorú sledovalo až 180.000 divákov pri trhovom podiele 18,5 % v univerzálnej cieľovej skupine a bola jednotkou v sledovanosti v danom čase.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -