Tiché miesto: Časť II uvidíme o niekoľko mesiacov skôr; Rýchlo a zbesilo 9 sa opäť odkladá…

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Zábavný priemysel bol jedným z najviac nepriaznivo zasiahnutých odvetví globálnou pandémiou ochorenia COVID-19. Štúdiá museli pozastaviť produkcie svojich veľkofilmov a situáciu nezľahčujú ani zatvorené kinosály po celom svete. Vďaka tomu sa premiéry hollywoodskych trhákov už rok neustále presúvajú. A to aj napriek čiastočnému otváraniu kín v Spojených štátoch vrátane dôležitého New Yorku.

Akcia vyvoláva reakciu, štúdiá sa adaptovali na situáciu pomocou streamovacích služieb a priamej distribúcie filmov na Video on demand (VOD). Jasným príkladom je Warner Bros. a ich distribúcia tohtoročných filmov na platformu HBO Max. Nedávno sme vám informovali o tom, že v ich šľapajach kráča aj Paramount Pictures s novou službou Paramount+.

Rýchlo a zbesilo 9 sa opäť odkladá

Deviatu časť série Rýchlo a zbesilo sme si pôvodne mali užiť už minulý rok v máji. Po dvoch odkladoch bola premiéra naplánovaná na 28. máj 2021, avšak aj tento dátum je minulosťou. Štúdio Universal Pictures presunulo vydanie Rýchlo a zbesilo 9 na 25. jún 2021, teda o mesiac neskôr. V tento deň sa mu do cesty postaví Venom: Let There Be Carnage, aj keď dnes už nemôžeme nič brať s istotou.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vin Diesel (@vindiesel)

Za zmienku stojí, že sieť kín AMC uzavrela dohodu so štúdiom Universal, ich filmy dostanú v kinách 17-dňovú exkluzivitu. Veľkofilmy, ktoré počas otváracieho víkendu zarobia 50 miliónov dolárov a viac, majú túto exkluzivitu predĺženú na 31 dní. Po tejto lehote budú dostupné na PVOD (digitálna distribúcia filmov).

Mimoni: Zloduch prichádza, ale až o rok neskôr

Universal presúva aj očakávané pokračovanie žltých mimoňov, ktorých tento rok nakoniec neuvidíme vôbec. Rozprávka Mimoni: Zloduch prichádza stráca svoj dátum vydania 2. júla 2021 a posúva sa o celý rok. Zloduch tak príde až 1. júla 2022, pričom tento dátum bol pôvodne vyhradený pre iný film animačného štúdia Illumination.

Tiché miesto: Časť II uvidíme o niekoľko mesiacov skôr

Aspoň jedna dobrá správa, post-apokalyptický horor Tiché miesto: Časť II uvidíme omnoho skôr. Snímka režiséra Johna Krasinskeho bola zo 17. septembra 2021 preložená na 28. máj 2021, v Spojených štátoch takzvaný Memorial Day. Tento slot pôvodne patril filmu Rýchlo a zbesilo 9.

Ako už bolo spomenuté, štúdio Paramount tiež skracuje exkluzivitu v kinách na 45 dní, po ktorých sa filmy ako Tiché miesto: Časť II, Mission: Impossible 7 alebo Top Gun: Marevick dostanú na streamovaciu službu Paramount+. Tá bola v Severnej Amerike a Južnej Amerike spustená len 4. marca. O novej platforme sa dočítate viac v tomto článku.

Ďalším dôvodom skoršej premiéry je stále zlepšujúca sa situácia v Spojených štátoch, kde do konca mája plánujú zaočkovať všetkých dospelých Američanov. Tento víkend zároveň po roku otvárajú kiná v New Yorku, ktoré môžu fungovať za prísnych protipandemických opatrení s limitovanou kapacitou.

Ste sklamaní, že sa Rýchlo a zbesilo 9 opäť odkladá? Prípadne vás potešila skoršia premiéra pokračovania Tichého miesta? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: variety.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -