Mission: Impossible 7, Top Gun: Maverick a ďalšie Paramount filmy uvidíme online už 45 dní po premiére v kinách

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Kino priemysel utržil ďalšiu ranu pod pás. Štúdio Paramount sa vydalo v stopách Warner Bros. a Universal, svoje filmy prinesú na streamovaciu službu krátko po premiére v kinách.

Spoločnosť WarnerMedia šokovala odvážnym krokom vydať všetky tohtoročné filmy na platforme HBO Max. Obdobnú dohodu uzavrela sieť kín AMC so štúdiom Universal, ich filmy dostanú v kinách 17-dňovú exkluzivitu. Veľkofilmy, ktoré počas otváracieho víkendu zarobia 50 miliónov dolárov a viac, majú túto exkluzivitu predĺženú na 31 dní. Po tejto lehote budú dostupné na PVOD (digitálna distribúcia filmov).

Posledným veľkým štúdiom, ktoré chýba do partie, je myšiak Disney. Ten síce využíva hybridnú distribúciu (Mulan, Raya a posledný drak), no veľkofilmy ako Black Widow alebo Luca neplánujú poslať na Disney+.

Paramount+ je novým hráčom na poli

Na aktuálnu situáciu globálnej pandémie sa adaptovalo aj štúdio Paramount Pictures. Ich filmy budú dostupné online už 45 dní po premiére v amerických kinách. Ich exkluzívnou platformou bude Paramount+, vynovená a premenovaná služba CBS All Access. Tá štartuje už 4. marca 2021, o dostupnosti na Slovensku zatiaľ informácie nemáme.

To znamená, že filmy ako Mission: Impossible 7, Top Gun: Maverick alebo Tiché miesto: Časť II budú dostupné na internete krátko po kinopremiére. Menšie filmy od Paramount dostanú v kinách kratšie, 30-dňové okno.

Oficiálna fotka z filmu Mission: Impossible 6
Zdroj: ifuun.com

Streamovacia služba Paramount+ sľubuje rozšírenie digitálnej knižnice o viac ako 2500 filmov. Zároveň sa stane domovom pre nové filmy a seriály, medzi ktorými uvidíme napríklad reboot série Paranormal Activity alebo prequel k hororu Cyntoryn zvieratiek. Zo seriálov budú exkluzívne vysielať adaptáciu hernej série Halo, či seriál na motív trileru Lúpež po taliansky. Azda najväčším lákadlom bude nová séria kultového sitkomu Frasier.

Majiteľom novej streamovacej služby je spoločnosť ViacomCBS, takže nebude chýbať ani obsah z CBS, Nickelodeon, Comedy Central, či MTV. To všetko s nízkou cenovkou za mesačné predplatné – 5 amerických dolárov za štandardný plán, 10 dolárov za vyšší plán bez reklám. Nový hráč na poli tak bude konkurovať Netflixu, Disney+, HBO Max alebo Amazon Prime Video.

Zaujal vás obsah Paramount+ a boli by ste radi, ak by prišiel na Slovensko a do ČR? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -