Scarlett Johansson žaluje spoločnosť Disney za porušenie zmluvy k filmu Black Widow

Nenechajte si ujsť

Emma Reichmannová
Emma Reichmannová
Volám sa Emma, mám 23 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu na univerzite v Trnave. Zaujímam sa o novinky hlavne z filmového a seriálového sveta. Okrem toho ma baví hudba, knihy a občas aj technológie.

Na najvyššom súde v Los Angeles bola od právnikov Scarlett Johansson podaná žaloba proti spoločnosti Walt Disney Company

Podľa denníka The Wall Street Journal žalobu podala Scarlett Johansson vo štvrtok 29. júla 2021. Obvinenia súvisia s vydaním filmu Black Widow v kinách a súčasne aj na platforme Disney+. K porušeniu zmluvy došlo kvôli tomu, že premiéra bola naplánovaná na ten istý deň na streamovacej platforme a aj v kinách po celom svete.

Pôvodne totiž malo ísť o film, ktorý by diváci videli exkluzívne len na veľkom plátne. Na základe toho bol určený aj zárobok z filmu pre Scarlett Johansson. Ten sa mohol zvýšiť po dosiahnutí určitých čísel v box office. Avšak po zverejnení filmu aj na Disney+ stratila nárok na akýkoľvek finančný bonus. Všetky peniaze zaplatené za možnosť pozrieť si Black Widow z pohodlia domova (predplatitelia si museli doplatiť 30 dolárov za „Premiere Access„) cez streamovaciu službu patria iba spoločnosti Walt Disney Company.

Black Widow RECENZIA
Zdroj: Marvel

Aj napriek sľubnému premiérovému víkendu, kedy film v kinách zarobil vyše 80 miliónov na domácom trhu a 78 miliónov v zahraničí, o týždeň na to tržby poklesli až o 67 % a zarobil len 26,3 milióna dolárov. Ide tak o najhorší pokles v histórii MCU. Práve nízky zisk má byť najväčším kameňom úrazu.

Hoci Disney vďaka streamovacej platforme zarobilo 60 miliónov dolárov, Scarlett Johansson získa peniaze iba z tržieb v kinách. V súčasnosti sa odhaduje, že kvôli tomu príde zhruba o 50 miliónov dolárov. Spoločnosť Walt Disney Company doposiaľ nevydala žiadne oficiálne stanovisko.

Zdroj: collider.com, thedirect.com, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -