Slovenská aplikácia chce prekonať Waze aj Google Mapy. Sygic predstavil obrovskú zmenu

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Slovenská GPS navigácia Sygic sa mení na nerozpoznanie

GPS navigácia Sygic prináša šoférom nové používateľské rozhranie. Zmenil viac ako len farby a kontrasty. Nové usporiadanie všetkých informácií a údajov v navigácii má podporiť čitateľnosť a intuitívne ovládanie, aby sa používanie aplikácie čo najviac zjednodušilo. Vynovené menu, modernejší režim jazdy a nové prvky sú už teraz dostupné pre Android a čoskoro ich dostanú aj používatelia iOS.

Nová verzia Sygic GPS Navigácie prináša vylepšenia v UX/UI. Jednou z najvýraznejších zmien je nové umiestnenie vyhľadávacej lišty. Teraz sa nachádza v spodnej časti obrazovky a obsahuje aj obľúbené adresy, pričom vyhľadávanie zostáva k dispozícii aj počas jazdy. Ikonka mapových vrstiev s možnosťou satelitného pohľadu na vyhľadávanú adresu je teraz vždy poruke.

Po otvorení aplikácie sú používatelia v tzv. explore režime, ktorý sa automaticky s pohybom vozidla prepne do jazdného režimu. Keď šofér zadá cieľ cesty a vyberie si trasu, jedným dotykom sa na obrazovke objaví skupinka tlačidiel: ovládanie hlasitosti, mapový zoom, a žltá bublina s výkričníkom na nahlásenie udalostí na ceste.

Sygic
Zdroj: Sygic

Redizajnované hlavné menu je teraz zväčšené na celú šírku obrazovky a združuje všetky položky na jedno miesto, bez duplicít v iných častiach navigácie. Menu je navrhnuté tak, aby sa časom mohlo rozšíriť o ďalší obsah pre šoférov.

Prvky získavajú nový dizajn

Niekoľko prvkov v navigačnom režime získalo svieži dizajn, ktorý zlepšil prehľadnosť. Napríklad bublina s aktuálnou a maximálnou povolenou rýchlosťou má nový tvar a je kontrastnejšia, upozornenia a informácie o zdržaní sú teraz umiestnené vo výraznejších farebných štítkoch a na viditeľnejšom mieste, hneď pod modrou návesťou vo vrchnej časti obrazovky.

Na spodku obrazovky je informačná lišta, v ktorej pribudli čas a vzdialenosť zostávajúce do cieľa, ale aj počet minút meškania. Os s priebehom cesty je teraz zrozumiteľnejšia vďaka modrej šípke v aktuálnej pozícii na trase. Farebne sú na nej odlíšené úseky so zdržaním, aby mal šofér prehľad v reálnom čase počas jazdy.

gps
Zdroj: Sygic

Štyri bodky v pravej časti informačnej lišty skrývajú rýchle menu, v ktorom sa dá zjednodušene nastavovať trasa pridávaním alebo vyraďovaním zastávok po ceste. Táto funkcia tiež poskytuje detaily o odhadovanom čase príjazdu ku každej zastávke, aj do cieľovej destinácie. Tu sa dajú aktivovať a deaktivovať aj všetky doplnky ako režim EV, Cockpit, Head-up displej alebo Pomoc nablízku.

Vylepšený prehľad križovatky a panel informácií

Jedna z najobľúbenejších funkcií Junction View tiež prešla zmenami. Keď sa šofér blíži ku križovatke, detailný náhľad jazdných pruhov sa otvorí len v hornej polovici obrazovky tak, aby nezakrýval samotnú mapu.

Navyše, zmenili sa všetky fonty v aplikácii a texty sú výrazne lepšie čitateľné. Nočný aj denný režim dostali nový vzhľad, štátne hranice sú zvýraznené fialovou farbou, čím sa lepšie odlišujú od hraníc regiónov.

Dotyk na bod záujmu v mape otvorí panel s informáciami prehľadne usporiadanými v kontrastných farebných štítkoch. Šofér takto jednoducho zistí aktuálnu cenu paliva na čerpacej stanici. Pri nabíjačkách pre elektromobily sú informácie o type konektorov, platobných metódach či aktuálnej dostupnosti. Pri obchodoch či inštitúciách sú dostupné kontaktné údaje a oficiálne webové stránky.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -