Ocenený slovenský film Čiara si vo februári zabojuje o Oscara!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Film Čiara, ktorý mal v slovenských kinách premiéru 3. augusta, už dodnes videlo viac ako 300 000 Slovákov. Téma pašerákov a prevádzačov na našej východnej hranici v spojení so skvelými hereckými výkonmi slovenských, ale aj i ukrajinských hviezd zarezonovala v divákoch natoľko, že si film prišli pozrieť v rekordnom počte.

Už prvý premietací deň naznačoval, že film Čiara vyvolal u divákov mimoriadny úspech, vysoko prekonávajúci aj slovenské filmy Únos a Všetko alebo nič, ktoré sú u nás najúspešnejšími počinmi roku 2017. Potvrdilo sa to aj počas otváracieho víkendu, kedy film od štvrtka do nedele do kín prilákal rekordných 69 242 ľudí. Nekonečná chvála kombinovaná s finančným úspechom sa tým však neskončila. Slovenská filmová a televízna akadémia totižto oznamuje, že našim reprezentantom bojujúcim o sošku Oscara počas 90. ročníku odovzdávania Cien Akadémie bude práve táto úspešná dráma!

čiara boxoffice
Zdroj: continental-film.sk

Čiara je tým najlepším, čo Slovensko za minulý rok natočilo

Členovia a členky SFTA vyberali spomedzi jedenástich prihlásených filmov, ktoré spĺňajú podmienky určené americkou Akadémiou filmových umení a vied. Medzi nimi môžete nájsť napríklad festivalovo úspešnú drámu Piata loď (Iveta Grófová), jeden z najnavštevovanejších filmov tohto roka Únos (Mariana Čengel Solčanská), kontroverzný dokument Richard Müller: Nespoznaný (Miro Remo), ale napríklad aj snímky, ktoré ešte len pred pár dňami vstúpili do kinodistribúcie – Out (György Kristóf), či Nina (Juraj Lehotský).

Na základe hlasovania členov SFTA potvrdila skvelé správy pre tvorcov Čiary. Slovenským reprezentantom bude divácky mimoriadne úspešná dráma Čiara režiséra Petra Bebjaka a producentky Wandy Adamík Hrycovej. Snímka si hneď po premiére odniesla zo súťaže Medzinárodného filmového festivalu Karlovy Vary ocenenie za najlepšiu réžiu. Výber Čiary ako nášho reprezentanta taktiež znamená neoficiálny titul najlepšieho slovenského filmu roku 2017. Teraz už nám neostáva nič iné, len dúfať, že si nás v Los Angeles vo februári Akadémia všimne.

Ste radi z rozhodnutia SFTA vybrať ako slovenského reprezentanta film Čiara? Alebo by ste boli radšej z rozdielnej snímky? Nech už je váš názor všelijaký, držme spoločne Čiare s nadchádzajúcim 90. ročníkom Oscarov palce!

ZDROJTS

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -