Zo slovenského seriálu sa stal fenomén. Dojatí diváci hltajú jednu časť za druhou

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Slovenský seriál triumfuje, diváci sa ho nevedia nabažiť

Dobový romantický seriál Dunaj, k vašim službám sa na obrazovkách teší diváckemu úspechu. Na svoje konto si pripísal ďalšie suverénne víťazstvo v sledovanosti. V utorok 31. októbra 2023 sa stal absolútne najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

Utorková šiesta premiérová epizóda 4. série Dunaja v dosiahla doposiaľ druhý najvyšší rating 9,0 %, čo znamená, že ju sledovalo deväť percent všetkých ľudí, ktorí ju fyzicky mohli sledovať. Dosiahla tiež trhový podiel 29,1 %. Konkurenčný seriál Nemocnica na TV Joj zaostal s podielom na trhu 15,7 %.

Celkovo v utorok strhujúca rodinná sága pritiahla k obrazovkám 520-tisíc divákov starších ako 12 rokov, čo je taktiež druhý najlepší výsledok od januárového štartu seriálu. V čase vysielania Dunaj zasiahol až 681-tisíc divákov.

dunaj k vasim sluzbam
Zdroj: TV Markíza

O čom je seriál Dunaj, k vašim službám

Píše sa rok 1939. Dunaj – nový obchodný dom na Slovensku, otvára svoje brány a stáva sa symbolom modernej doby. Súčasne je vyhlásený Slovenský štát a krajina je uvrhnutá do neistoty a strachu z možnej vojny. Dunaj je však plný ľudí, ktorých sny a odvaha sú silnejšie než hrozby zvonku.

Tri mladé predavačky na oddelení módy – Klára Zacharová (Kristína Svarinská), Eva Dušeková (Petra Dubayová) a Alena Valentová (Lesana Krausková) tu prežívajú prvé lásky, formujú nové priateľstvá a neoblomne hľadajú cestu k svojmu šťastiu. Ich tri príbehy sa prepletajú naprieč všetkými poschodiami obchodného domu, od brigádnikov, ktorí na skok prejdú bránami Dunaja, až po riaditeľstvo na najvyššom poschodí.

Zdanlivo odlišní ľudia tu pod jednou strechou hľadajú cestu k šťastiu v jeho rozmanitých podobách a čelia nástrahám ťažkých čias, ktoré so sebou nesú neľahké rozhodnutia a nečakané životné zmeny.

Dunaju vládne rodina Kučerovcov, ktorú tvoria priamočiary a zásadový otec rodu Rudolf (Emil Horváth), jeho manželka a pokojná sila rodiny Edita (Zdena Studenková), dcéra a dvaja synovia. Mužskými pokračovateľmi rodu sú Leopold (Tomáš Maštalír), pripútaný po páde z koňa na invalidný vozík, a najmladší Peter (Marek Rozkoš), charizmatický cestovateľ a magnet na ženy. Do čela riadenia rodinného klanu sa však derie predovšetkým ich sestra Irena (Barbora Andrešičová), bystrá, ostrovtipná a ambiciózna žena, ktorá žije v ochladnutom vzťahu so svojím manželom Imrichom (Ivan Šándor).

Zdroj: TV Markíza

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -