Bola smrť Iron Mana plánovaná už roky dozadu pred filmom Avengers: Endgame?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Film Avengers: Endgame bol konečnou zastávkou hneď niekoľkých hrdinov. Väčšine z pôvodných členov tímu tu skončila ich dlhoročná cesta, či už pomyselným odchodom zo služby alebo smrťou. Najväčšiu obetu priniesli postavy Black Widow a Iron Man, ktorí sa doslova a do písmena obetovali pre dobro celého vesmíru.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Najviac nás samozrejme zasiahla smrť Tonyho Starka, ktorý luskol prstami pre zničenie Thanosa a jeho armády. Príbeh celého Marvel Cinematic Universe smeroval k tomuto momentu, kedy sa z egocentrického miliardára stal človek, ktorý sa obetoval pre ľudí, ktorých miloval. Táto kulminácia trvala dlhšie ako dekádu a práve preto nám jeho osud navždy utkvie v pamäti.

Najlepšie momenty Iron Mana v MCU
Zdroj: youtube.com

Smrť Iron Mana plánovaná už roky dozadu?

Každopádne, smrť Iron Mana a odchod herca Roberta Downeyho Jr. z MCU nie je žiadnym čerstvým rozhodnutím. Ako prezradili samotní režiséri, Anthony a Joe Russovci, o jeho osude bolo rozhodnuté už roky dozadu. Prezradili to na Reddite, kde odpovedali na otázky ohľadom Avengers: Endgame, MCU a iných projektov, na ktorých budú pracovať v budúcnosti.

Otázka znela jasne – Ako dlho vedeli, že Tony Stark vo filme Avengers: Endgame zomrie? Režisér Joe Russo na to priamo odpovedal: „Vedeli sme to asi 3 roky predtým, ako sme natočili film.“ Ďalšia otázka sa týkala najťažšieho dňa natáčania filmu Endgame. Ich odpoveďou bolo „Smrť Tonyho Starka.

Smrť Iron Mana v Avengers: Endgame
Zdroj: Marvel / snímka obrazovky

Filmy Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame sa natáčali súvisle, pričom to najdôležitejšie z oboch filmov sa natáčalo začiatkom roku 2017. Natáčanie Endgame potom skončilo začiatkom roku 2018. To znamená, že režiséri sa o osude Tonyho Starka dozvedeli niekedy v roku 2014, keď prebiehala Druhá fáza MCU.

V ten rok zároveň vyšiel film Kapitán Amerika: Zimný vojak, ktorý režírovali práve bratia Russovci. Všetky ďalšie filmy teda nenápadne speli až k momentu, kedy Tony Stark poslednýkrát vydýchol. Najväčšie bremeno však stále nosí výkonný riaditeľ Marvel Studios, Kevin Feige, ktorý sa dozvedá úplne všetko medzi prvými. Dokázali by ste tieto tajomstvá udržať tajomstvami?

Smrť Tonyho Starka bude mať znateľný vplyv aj na filmy v Štvrtej fáze. Ako sa po jeho smrti zmení celý svet, ktorý aktuálne nemá veľa ochrancov?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -