Počas filmu Spider-Man: Ďaleko od domova tajne zomrel ďalší Avenger… Kto to bol?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tento článok obsahuje SPOILERY z filmu Spider-Man: Ďaleko od domova. Pokiaľ ste ho teda ešte nevideli, nechajte článok na neskôr…

Film Spider-Man: Ďaleko od domova je konečne v kinách a musíme uznať, že zanechal naozaj veľa otázok. Všetkým sa venujeme v samostatných článkoch, ktoré nájdete v tomto vlákne. No a pokiaľ ste novinku ešte nevideli, tak si určite nezabudnite prečítať našu recenziu!

Teraz sa však ponoríme do teritória SPOILEROV, takže ďalej čítajte len na vlastnú zodpovednosť. Dnes sa pozrieme na osud jednej veľmi dôležitej a obľúbenej postavy Marvel Cinematic Universe. Touto postavou nie je nikto iný, ako Steve Rogers a.k.a. Captain America. Mnohých divákov totižto mohol zaraziť začiatok filmu, ktorý načrtol osud tejto postavy.

Spider-Man: Ďaleko od domova potitulkové scény
Zdroj: ew.com

Tajne zomrel ďalší Avenger?

Po úvodnom logu Marvel Studios sme mali možnosť vidieť emotívne video, ktoré dali dokopy žiaci strednej školy Midtown Science. Presnejšie ide o poctu hrdinom, ktorí padli počas udalostí filmu Avengers: Endgame. V pozadí hrala skladba „I Will Always Love You“, ktorá tomu pridala ten správny, precítený šmrnc.

Video zložilo hold postavám ako Tony Stark, Black Widow, Vision či Captain America. Počkať, čo? Veď Steve Rogers bol na konci filmu Endgame ešte živý a zdravý. Síce „trochu“ starší, no aj tak v dobrej forme. Na konci filmu sa totižto vrátil do budúcnosti ako starý muž, pretože sa rozhodol svoj život prežiť v minulosti s Peggy Carter.

Captain America
Zdroj: youtube.com

Má teda niečo cez 100 rokov, no určite nebol mŕtvy. Film Spider-Man: Ďaleko od domova sa odohráva 8 mesiacov po udalostiach z Avengers: Endgame. Je teda možné, že Cap naozaj zomrel medzi týmito dvoma filmami. Naozaj by ho štúdio Marvel zabilo mimo obrazovky, len tak? Určite sa zhodneme na tom, že to tak nie je.

V spomienkovom videu sa síce nachádzal, no určite nie je mŕtvy. Zatiaľ síce nemáme žiadnu oficiálnu odpoveď, no podľa všetkého sa jeho kolegovia rozhodli udržať jeho rozhodnutie v tajnosti. Predstavte si, že by celý svet vedel o Stevovi ako starom mužovi. Celá populácia je teda držaná v tom, že Kapitán zomrel buďto v súboji s Thanosom, alebo pri návrate Kameňov nekonečna.

Myslíte si, že by ho Marvel naozaj dokázal takto zabiť? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -