Spotify začína robiť video podcasty. Ktorých tvorcov v aplikácii nájdeme?

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Spotify začína robiť video podcasty

Hudobná platforma Spotify začala od 21.7.2020 robiť video podcasty. Konečne nebudú len zvukové a na obľúbených „podcasterov“ sa tentokrát pozrieme aj vo video verzii. Podcasty budú dostupné pre všetkých užívateľov, nezáležiac na tom, či si Spotify platíte, alebo používate free verziu. Narozdiel od YouTube, kde mohli počúvať podcasty v pozadí iba užívatelia, ktorí si to platili, pri Spotify budú môcť plynulo medzi podcastom a inou činnosťou prechádzať všetci.

Audio vám bude hrať aj keď si budete prezerať iné aplikácie. Jedná sa o veľmi praktickú funkciu, ktorá zaručene priláka veľa ľudí. Video podcasty si budete môcť pozrieť na počítači, aj mobile. Taktiež si budete môcť vybrať, či si chcete pustiť len audio, alebo aj video. To znamená, že si budeme môcť stále stiahnuť len audio verziu a vypočuť si ju, keď napríklad nemáte prístup k internetu.

Pre tvorcov po celom svete sa jedná o možnosť rozšíriť svoje fanúšikovské skupiny. Dostať sa k viacerým ľuďom. Doteraz veľa tvorcov nemohlo pridávať svoje video podcasty na Spotify. Preto svoju tvorbu rozdeľovali na YouTube. V čom môžu mimochodom pokračovať, avšak teraz majú možnosť publikovať všetky verzie ich podcastu na jednu platformu – Spotify.

Spotify
Zdroj: axios.com

Migrácia podcasterov

Pridanie videa na Spotify umožní tvorcom spojiť sa ešte viac so svojimi fanúšikmi. Už nebudú musieť svoju tvorbu rozdeľovať na dve platformy. Spotify bude mať taktiež možnosť rozšíriť vo videách reklamu. Iba niekoľko tvorcov svoje podcasty na Spotify už začalo – Book of Basketball, 2.0, Fantasy Footballers, The Misfits Podcast, H3 Podcast, The Morning Toast, Higher Learning a The Rooster Teeth Podcast. Títo tvorcovia sú zatiaľ dostupní len vo vybraných krajinách.

Bola len otázka času, kedy si pozrieme video na Spotify. Jednalo sa o nevyhnutný ťah, ktorý umožní rozšíriť tvorbu ľuďom po celom svete. Na tejto platforme si čoskoro pozrieme a vypočujeme aj najväčší podcast na YouTube – The Joe Rogan Experience. Ten úplne opúšťa YouTube a bude dostupný len na Spotify. Pravdepodobne to nebude jediný veľký tvorca, ktorý sa takto presunie.

Čo si myslíte o tejto novinke? Je to pre Spotify dobrý krok?

Zdroj: techcrunch.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -